Ukrainis pēc Krievijas gūsta. Foto, kas satriec
foto: "Gribu dzīvot"
Fotogrāfiju ar izkāmējušo Romānu 4. jūnijā publicēja Ukrainas projekts "Gribu dzīvot”.
Pasaulē

Ukrainis pēc Krievijas gūsta. Foto, kas satriec

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv

Maija beigās Krievija un Ukraina pirmo reizi kopš februāra veica gūstekņu apmaiņu. Ukrainā atgriezās 75 cilvēki, tostarp Romāns Goriliks. Fotogrāfiju ar izkāmējušo Romānu 4. jūnijā publicēja Ukrainas projekts "Gribu dzīvot”.

Ukrainis pēc Krievijas gūsta. Foto, kas satriec...

"Gribu dzīvot” informēja, ka Goriliks bija darbinieks kontrolpunktā, kurš apsargāja Černobiļas atomelektrostaciju. Viņu un vēl 168 nacionālās gvardes karavīrus, kuri apsargāja atomelektrostaciju, Krievijas karavīri saņēma gūstā 2022. gada martā.

foto: "Gribu dzīvot"
Pēc krievu gūsta.
Pēc krievu gūsta.

"Gribu dzīvot” paziņoja, ka Goriliku un atgrieztos ukraiņus gūsta laikā ne reizi neapmeklēja Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas pārstāvji, uzsverot, ka "tā ir apzināta un mērķtiecīga Krievijas varas politika". "Tas tiek darīts speciāli, lai Sarkanais Krusts nevarētu fiksēt to, kā Krievijas puse izturas pret kara gūstekņiem," teikts projekta paziņojumā.

foto: "Gribu dzīvot"
Romāns bija gūstā vairāk nekā divus gadus.
Romāns bija gūstā vairāk nekā divus gadus.

"Saskaņā ar "Gribu dzīvot” paziņojumu, Romāna un citu ukraiņu kara gūstekņu stāvoklis rada šausmas un asociācijas ar tumšākajām cilvēces vēstures lappusēm — nacistu koncentrācijas nometnēm," teikts izplatītajā paziņojumā.

Projekts "Gribu dzīvot" paredzēts, lai palīdzētu Krievijas karavīriem, kas nevēlas karot ar Ukrainu, droši padoties gūstā Ukrainas armijai. Vietnē publicēta detalizēta instrukcija, kā padoties gūstā, kā arī padomi tiem, kas vēlas izvairīties no mobilizācijas.