foto: VIA REUTERS
Ar vizīti pie Putina drauga Orbāna Ķīnas prezidents noslēdz Eiropas turneju
Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns uzņem Ķīnas prezidentu Sji Dzjinpiņu
Pasaulē
2024. gada 9. maijs, 20:17

Ar vizīti pie Putina drauga Orbāna Ķīnas prezidents noslēdz Eiropas turneju

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv/LETA

Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins ieradies vizītē Ungārijā, lai vēl vairāk stiprinātu saites ar Budapeštu, kas jau šobrīd ir Pekinas tuvākais sabiedrotais Eiropas Savienībā (ES).

Ar Ungārijas apmeklējumu noslēdzas Sji vizīte Eiropā.

Paziņojumā, kas izplatīts pēc sarunām ar Ungārijas prezidentu Tamāšu Šujoku, Sji pauda, ka "šobrīd attiecības ir vislabākās vēsturē". Ceturtdien Sji tiksies arī ar Ungārijas premjerministru Viktoru Orbānu, kurš vienlaikus ir arī viens no galvenajiem Krievijas diktatora Vladimira Putina atbalstītājiem Eiropā. Jāpiebilst, ka arī Ķīnas līderis pastāvīgi nostājies Krievijas pusē kopš tās iebrukuma Ukrainā. 

Pirms ierašanās Ungārijā trešdienas vakarā Sji viedokļrakstā ungāru laikrakstā "Magyar Nemzet" cildināja "ilgo draudzību", kas ir tik "bagātīga kā Tokajas vīns", draudzības raksturojumā piesaucot slaveno Ungārijas vīnkopības reģionu.

"Jaunajā ceļojumā uz jauno laikmetu Ķīna ar cerībām raugās uz to, lai strādātu cieši kopā ar mūsu ungāru draugiem," pauda Sji.

Orbāns, kam daudzos jautājumos radušās domstarpības ar Briseli, tiecies pēc ciešāku ekonomisko attiecību veidošanas ar Krieviju, kā arī Ķīnu un citām Āzijas valstīm.