Pasaulē
2024. gada 16. aprīlis, 23:12

Uz Normandijas desanta izsēdināšanas 80. gadskārtas svinībām Francija uzaicinās Krievijas pārstāvjus, bet Putins saņem "kurvīti"

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv/LETA

Francija uzaicinās Krieviju uz pasākumu par godu 80.gadadienai kopš sabiedroto spēku izsēšanās Normandijā, bet uzaicinājums neattieksies uz Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu, otrdien paziņojuši pasākuma organizētāji.

2022.gada februārī Krievija atkārtoti iebruka Ukrainā, faktiski saraujot saites ar Rietumiem un izpelnoties jaunu sankciju vilni. 2023.gada martā Starptautiskā krimināltiesa izdeva Krievijas diktatora Vladimira Putina un bērnu ombudsmenes Marijas Ļvovas-Belovas aresta orderus, apsūdzot viņus bērnu deportācijā no Ukrainas.

"Ņemot vērā apstākļus, prezidents Putins netiks uzaicināts piedalīties Normandijas desanta piemiņas pasākumos. (..) Tomēr Krievija tiks uzaicināta (..), lai godinātu padomju tautu apņemšanos un upurus, kā arī to ieguldījumu 1945.gada uzvaras izcīnīšanā," paziņoja organizatori, plašāku informāciju nesniedzot.

Francija jūnijā atzīmēs 80.gadadienu kopš sabiedroto spēku izsēšanās Normandijas krastos 1944.gada 6.jūnijā. Gaidāms, ka pasākumu apmeklēs virkne ārvalstu līderu, tai skaitā ASV prezidents Džo Baidens.

Neraugoties uz Krimas aneksiju, Putins 2014.gada jūnijā apmeklēja pasākumu par godu 70.gadadienai kopš sabiedroto spēku izsēšanās Normandijā un pasākumā laikā tikās ar toreizējo Ukrainas prezidentu Petro Porošenko.