foto: REUTERS
83 gadu vecumā mūžībā devies modes guru Roberto Kavalli
Roberto Kavalli.
Pasaulē
2024. gada 12. aprīlis, 22:33

83 gadu vecumā mūžībā devies modes guru Roberto Kavalli

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Mūžībā devies viens no zināmākajiem mūsdienu itāļu modes dizaineriem Roberto Kavalli. Vēstis par mākslinieka nāvi tika izsludinātas viņa kompānijas sociālajos tīklos, tomēr detalizētāka informācija par nāves apstākļiem netika sniegta.

Roberto Kavalli bērnība bija skarba - viņa tēvu 1944. nošāva vācieši, un viņa ģimenei ilgu laiku nācās ciest trūkumu. Tomēr par spīti skarbajiem apstākļiem, Kavalli nekad nepārstāja sapņot par ielaušanos modes pasaulē. Un tas viņam izdevās 1975. gadā, kad vīrietis nodibināja savā vārdā nosauktu modes namu.

Dizainera stils jau sākotnēji izcēlās ar izsmalcinātiem dzīvnieku rakstiem - 70. gados Kavalli izstrādāja jakas, džinsus un minikleitas tādām aktrisēm kā Brižita Bardo un Sofija Lorēna. Tomēr turpmākās divās desmitgades viņam ārpus Eiropas izlauzties neizdevās un deviņdesmitajos gados viņš pat apsvēra domu savu modes namu slēgt.

Kavalli “lielais iznāciens” modes pasaulē notika 1993. gadā, kad modes skatē viņa radītos džinsus demonstrēja supermodele Naomi Kempbela. Džinsi ātri vien guva popularitāti visā pasaulē, jo tie bija radīti no jauna veida materiāla – augstas kavlitātes džinsa, kam pievienots elastāns, ļaujot biksēm piekļauties augumam ciešāk un labāk atklāt to nesātājas ķermeņa aprises. Pēc Kempbelas uznāciena džinsi kļuva par modes tendenci, ko vēlējās iegūt ikviena slavenība pasaulē.

Mūsdienās viņu bija iecienījušas tādas zvaigznes kā Lenijs Kravics, Sindija Kroforda, Kima Kardašjana, Lady Gaga un Bejonse.

Aizvadītajā gadā itālis, kura bagātība tiek lēsta aptuveni 450 miljonu apmērā eiro, kļuvis par tēvu savam sestajam bērnam. Dēla māte ir  37 gadus vecā zviedru modele Sandra Nilsone.