Zviedrijas televīzija: Latvijas uzņēmums "Fast Bunkering" pie Gotlandes uzpilda degvielu Krievijas kuģiem
Ilustratīvs attēls (foto: "Fast Bunkering" / "Facebook")
Pasaulē
2024. gada 9. aprīlis, 15:33

Zviedrijas televīzija: Latvijas uzņēmums "Fast Bunkering" pie Gotlandes uzpilda degvielu Krievijas kuģiem

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv/LETA

Latvijas uzņēmums "Fast Bunkering" no tankkuģa pie Gotlandes krastiem nodrošina degvielas bunkurēšanas pakalpojumus Krievijas kuģiem, radot bažas Zviedrijas iestādēm, ka avārijas gadījumā varētu tikt nodarīts kaitējums videi, ziņo Zviedrijas sabiedriskā televīzija SVT. 

Izmantojot publiski pieejamos datus par kuģu kustību, SVT noskaidrojusi, ka degviela lielākoties tiek uzpildīta kuģiem, kas dodas uz Krieviju vai ir ceļā no tās. Vairākumā gadījumu tie ir kuģi, kas pieder tā dēvētajai Krievijas ēnu flotei, - tie ir veci kuģi, kuri bieži vien nav apdrošināti.

"Tā ir tikšķoša vides bumba," sacījis Upsalas Universitātes pētnieks Henriks Vahtmeisters.

Kuģu bunkurēšana pie Gotlandes krastiem sākusies pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā un ir likumīga, vēsta SVT.

Degviela tiek uzpildīta no tankkuģa "Zirkone", kura operators ir "Fast Bunkering". Tankkuģim ir Kipras karogs, un tā apkalpē esot Krievijas pilsoņi, ziņo SVT. 

Pagājušajā gadā Zviedrijas krasta apsardze sākusi izmeklēšanu par pārkāpumiem vides jomā, kurā galvenā uzmanība tika pievērsta tam, ka uzņēmumam nebija Zviedrijas Transporta aģentūras izsniegtas atļaujas. Izmeklēšana tagad ir pabeigta, taču prokuratūra secinājusi, ka nav vērts pieprasīt tiesisko palīdzību no Latvijas, jo nav paredzams, ka tas varētu novest pie lielāka soda nekā naudas sods, vēsta SVT.

"Fast Bunkering" vadītājs Aleksejs Volkovs e-pasta vēstulē SVT norādījis, ka Krievijai noteiktās sankcijas netiekot pārkāptas, bet tankkuģa apkalpe esot apmācīta rīkoties jebkurā situācijā, kas var rasties jūrā.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Fast Bunkering" 2022.gadā strādāja 6,467 miljonu eiro apgrozījumu un 531 359 eiro peļņu. Uzņēmums dibināts 2007.gadā, tā pamatkapitāls ir 4 953 603 eiro. "Fast Bunkering" pieder Igaunijā reģistrētajai kompānijai "Baltic Sea Bunkering".