foto: AFP/Scanpix
Spānijas policija aiztur Benksija darbu viltotājus
Sieviete ar meitu paiet garām Anglijā dzīvojošā ielu mākslinieka Benksija grafiti 2024. gada 8. februārī.
Pasaulē
2024. gada 7. marts, 22:55

Spānijas policija aiztur Benksija darbu viltotājus

Jauns.lv/LETA

Spānijas policija izjaukusi grupējumu, kas tiek turēts aizdomās par britu grafiti mākslinieka Benksija darbu viltošanu.

Policisti aizturēja divus cilvēkus Saragosā, kur, kā tiek uzskatīts, tika izgatavoti viltojumi, un vēl divus cilvēkus ar "zināšanām mākslas pasaulē", kuri tiek turēti aizdomās par darbu pārdošanu, paziņoja Katalonijas policija.

Policijai ir aizdomas, ka grupējums specializētos veikalos, Barselonas izsoļu namos un tiešsaistē pircējiem Vācijā, Skotijā, Spānijā un ASV pārdeva vismaz 25 darbus. Viltojumu cena varēja sasniegt 1500 eiro gabalā.

Grupējums viltoja sertifikātus, apgalvojot, ka darbus radījis Benksijs projekta "Dismaland" ietvaros. 2015. gadā atklātā izstādē bija redzama noplukusi pasaku pils duļķainā ūdens grāvī un laivu modeļi baseinā, kas pilns ar bēgļiem. Kopiespaids vedināja domāt par draudīgu Disnejlendas versiju.

Policija sāka izmeklēšanu pagājušajā gadā pēc tam, kad atklāja vairāku viltotu Benksija darbu pārdošanu. Decembrī policija atklāja darbnīcu Saragosā, kur divi "jauni Benksija urbānās mākslas sekotāji, kuriem bija ekonomiskas problēmas," radīja viltojumus, teikts policijas paziņojumā.

Izmeklēšana turpinās, un policija neizslēdz iespēju, ka tiks veiktas vēl citas aizturēšanas.

Benksijs, kura identitāte joprojām ir noslēpums, ir slavens ar saviem ironiskajiem sienas gleznojumiem negaidītās vietās. Viņa darbi, kas atrodas dažādās vietās, sākot no Londonas un Ņujorkas līdz Rietumkrastam un Gazai, ir kļuvuši ļoti pieprasīti mākslas pasaulē.