Pasaulē
2024. gada 5. marts, 08:07

Sarkanajā jūrā pārrauti vairāki sakaru kabeļi; hutieši vainu neuzņemas

Ziņu nodaļa

Jauns.lv/LETA

Sarkanās jūras dibenā ir pārrauti trīs kabeļi globālo interneta un telekomunikāciju sakaru nodrošināšanai, laikā, kad Sarkanajā jūrā notiek Jemenas hutiešu nermiernieku uzbrukumi kuģiem.

Vēl nav noskaidrots, kas pārrāva šos kabeļus. Ir bijušas bažas, ka hutieši varētu tiem uzbrukt savā kampaņā pret kuģiem Sarkanajā jūrā, ko nemiernieki raksturo kā mēģinājumu piespiest Izraēlu izbeigt karu Gazas joslā. Hutieši ir nolieguši, ka būtu uzbrukuši šīm sakaru līnijām,  pirmdien paziņoja amatpersonas.

Globālā kuģošana pa Sarkano jūru jau ir ievērojami traucēta hutiešu uzbrukumu dēļ, un telekomunikāciju līniju sabotāža varētu tālāk eskalēt mēnešiem ilgo krīzi.

Starp pārrautajām sakaru līnijām ir "Asia-Africa-Europe 1", "Europe India Gateway" un "Seacom-TGN-Gulf", paziņoja Honkongā bāzētais uzņēmums "HGC Global Communications". Tas atzina, ka šie pārrāvumi skar 25% no trafika Sarkanjā jūrā.

Uzņēmums nosauca Sarkanās jūras maršrutu par svarīgu datu pārraidīšanai no Āzijas uz Eiropu un paziņoja, ka ir sācis novirzīt šo trafiku. 

Jemenas starptautiski atzītā valdība trimdā februāra sākumā apgalvoja, ka hutieši plāno uzbrukt sakaru kabeļiem. 

Hutieši noliedz, ka būtu uzbrukuši kabeļiem, un vaino sakaru traucējumos ASV un Lielbritānijas militārās operācijas.

Pašlaik Sarkano jūru šķērso 14 sakaru kabeļi, un ir plānots izveidot vēl sešus.