Pasaulē
2024. gada 4. marts, 17:00

Policija: 79% no visām krāpšanām notiek pa telefonu

Jauns.lv

2023. gadā no iedzīvotājiem izkrāpti kopumā vairāk nekā 8,5 miljoni eiro un izplatītākais krāpšanu veids bijusi vikšķerēšana jeb telefonkrāpšanas - pērn policijā saņemti 4 144 ziņojumi par šādām krāpšanām un to mēģinājumiem, liecina Valsts policijas apkopotā statistika.

Telefonkrāpšanas veido aptuveni 79 % no visām krāpšanām, un tādā veidā pērn iedzīvotājiem kopumā izkrāpti vairāk nekā 4,5 miljoni eiro.

Noziedznieki visbiežāk zvanījuši, uzdodoties par policistiem, banku darbiniekiem un "Google" pārstāvjiem, un mēģinājuši no iedzīvotājiem izvilināt piekļuves datus banku kontiem

Lielākā daļa no pa telefonu apkrāptajiem bijuši vecumā virs 60 gadiem.

Telefonkrāpšanās cietušajie vecumā virs 60 gadiem ir paaudze, kurai pazīstams populārās satīriķes un mākslinieces Mirdzas Ramanes 60. gados radītais tēls Hugo Diegs, ko savulaik televīzijas iestudējumos atveidoja aktieris Edgars Liepiņš.

Tāpēc, lai atgādinātu par krāpšanām un mudinātu iedzīvotājus rūpīgāk attiekties pret banku datu sargāšanu, Valsts policija sadarbībā ar Mirdzas Ramanes radiniekiem un "Tele2" atbalstu izmantojusi Hugo Diega tēlu.

"Dienaszaglis Hugo Diegs allaž iekūlās ķibelēs un viņam klājās plāni. Nez, vai viņš tiktu galā ar mūsdienu realitāti – uzmācīgajiem telefonkrāpniekiem, kuri tā vien lūko, kā izvilināt bankas kontu datus?! Tāpēc aicinām – neesi Hugo Diegs! Neļauj sevi apkrāpt!" skan sauklis.