Pasaulē
2024. gada 22. februāris, 08:29

"Trakais kuces dēls!": Baidens neslēpj savu nicinājumu pret Kremļa saimnieku

Jauns.lv/LETA

ASV prezidents Džo Baidens trešdien nosauca Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu par "traku kuces dēlu" publiskā līdzekļu vākšanas pasākumā Kalifornijas štatā.

"Mums ir traks kuces dēls kā šis puisis Putins, un arī citi, un mums vienmēr ir jāuztraucas par kodolkonfliktu, bet eksistenciālais drauds cilvēcei ir klimats," Baidens sacīja īsā runā Sanfrancisko notikušajā pasākumā, kuru apmeklēja neliela reportieru grupa.

2022.gada janvārī Baidens bija nosaucis par "kuces dēlu" kādu ASV telekanāla "Fox News" žurnālistu. 

Putinu, kurš 2022.gada februārī sāka Krievijas pilna apjoma iebrukumu Ukrainā, Baidens citos gadījumos ir nosaucis par "miesnieku" un "kara noziedznieku".

Saskaņā ar Baidena teikto ASV piektdien paziņos par jaunu sankciju paketi pret Krieviju saistībā ar opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija nāvi Krievijas cietumā.

Līdzekļu vākšanas pasākumā Sanfrancisko Baidens vārdiski uzbruka arī savam potenciālajam prezidenta vēlēšanu sāncensim Donaldam Trampam par to, ka viņš salīdzinājis savas juridiskās likstas ar Navaļnija likteni.

"Viņš salīdzināja sevi ar Navaļniju un sacīja - tā kā mūsu valsts ir kļuvusi par komunistu valsti, viņš tiek vajāts, līdzīgi kā tika vajāts Navaļnijs. Es nezinu, kā, pie velna, to var iedomāties," sacīja Baidens.