Čīli plosa mežu ugunsgrēki. 2024. gada februāris

Čīlē meža ugunsgrēkos bojāgājušo skaits pieaudzis vismaz līdz 112 cilvēkiem. Prezidents Gabrjels Boričs, sākot no pirmdienas, izsludinājis valstī divas dienas ...

gallery icon
12
Pasaulē
2024. gada 6. februāris, 21:23

Čīlē pieaug meža ugunsgrēkos bojāgājušo skaits

Jauns.lv/LETA

Čīlē meža ugunsgrēkos bojāgājušo skaits pieaudzis vismaz līdz 131 cilvēkam, un vairāk nekā 300 cilvēki joprojām tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem, otrdien paziņojušas varasiestādes.

Ugunsgrēki Valparaiso reģionā kļuvuši par postošāko katastrofu Čīlē kopš zemestrīces 2010.gadā. Amatpersonas pieļauj, ka vairāki ugunsgrēki varētu būt tīši izraisīti.

Čīles prezidents Gabrjels Boričs, apmeklējot liesmu izpostīto reģionu, paziņoja, ka 2023.gada Panamerikas spēlēs izmantotās mēbeles tiks ziedotas cietušajiem. Viņš arī paziņoja, ka valdība segs izmaksas par ūdeni 9200 cietušajām mājsaimniecībām.

Ugunsgrēki sākās piektdien pludmales kūrortā Vinja del Marā. Pateicoties sausumam un spēcīgajam vējam, liesmas strauji izplatījās plašā teritorijā, apņemot tūkstošiem hektāru lielu platību.

Vinja del Marā tika atcelts mūzikas festivāls, kurā tradicionāli piedalās lielākās Latīņamerikas zvaigznes.

ANO izteikusi līdzjūtību un sola palīdzēt Čīlei. Tikmēr Boričs sociālajos tīklos izteica pateicību ASV prezidentam Džo Baidenam par svarīgo atbalstu pēc katastrofas.