Būs daudz stingrāka kontrole: Norvēģija pastiprina noteikumus bēgļiem no Ukrainas
Norvēģija plāno ieviest stingrākus noteikumus Ukrainas bēgļiem. Kā vēsta mediji, runa konkrēti ir par finansiālās palīdzības samazināšanu. Pasākumi attieksies vispirms uz privātmājās dzīvojošajiem ukraiņiem, nevis uzņemšanas centros.
"Valdība nevēlas vairs sniegt finansiālu palīdzību ukraiņiem, kuri nolēmuši nedzīvot uzņemšanas centros. Jaunie noteikumi ir vērsti uz to, lai mudinātu ukraiņus iekārtoties darbā un nodrošināt sevi," teikts paziņojumā.
Kā tiek norādīts, Norvēģija turpina sniegt stingru atbalstu Ukrainai finansiālās palīdzības un militāro iemaksu veidā, bet vienlaikus cenšas sakārtot bēgļu apstākļus lielākā atbilstībā citu Ziemeļeiropas valstu apstākļiem.
Komentējot jaunos pasākumus, Norvēģijas darba un sociālās integrācijas ministre Tonje Brenna paziņojusi, ka lielais ukraiņu skaits noved pie pastiprināta spiediena uz pašvaldībām. Ierēdne arī uzsvēra: lai valsts varētu piedāvāt pienācīgus pakalpojumus, pasākumi ir jāpastiprina.
"Lai turpinātu kontrolētu pārvietoto personu uzņemšanu no Ukrainas un nodrošinātu pienācīgu pakalpojumu piedāvājumu pašvaldībās, mēs piedāvājam jaunus pasākumus, kas pastiprina atvieglojumus un pakalpojumus. Mums joprojām ir jābūt kontrolei pār imigrāciju un integrāciju," viņa sacīja.
Domājams, ka Norvēģija vairs nesegs jaunatbraukušo ukraiņu bēgļu mājdzīvnieku izmaksas. Plānots ieviest prasību par 12 mēnešu dzīvošanu, lai iegūtu tiesības uz vienreizēju pabalstu.
Pēc Norvēģijas tieslietu ministres Emīlijas Engeres teiktā, valdībai ir droši jākontrolē bēgļu plūsma, vēsta UNIAN.
"Mums jāizvairās no tā, ka spiediens uz pašvaldībām kļūst tik spēcīgs, ka atbalsts palīdzībai Ukrainai varētu tikt apšaubīts," sacīja Engere.
Tāpat, atzīstot Ukrainas bēgļu kā darbaspēka potenciālu, Norvēģija vēlas viņus mudināt uz nodarbinātību un sevis nodrošināšanu.
Atbilstoši jaunajām izmaiņām, kas, paredzams, stāsies spēkā tuvākajā laikā, ukraiņiem Norvēģijā būs pienākums tērēt vismaz 15 stundas nedēļā darbam orientētai darbībai. Šo prasību var izpildīt ar praktisku darbu pilnas vai daļējas nodarbinātības apstākļos.