Une femme de l'Alabama née, avec 2 utérus, est enceinte de jumeaux qui sont logés dans chacun de ses utérus. Kelsey Hatcher raconte son histoire sur son Instagram @doubleuhatchlings. Selon les estimations, 0,3% des femmes environ sont dans ce cas. pic.twitter.com/oO5VzNb5HT
— radio star. sud (@radiostarsud) November 17, 2023
Viens gadījums no miljona: sievietei piedzimst meitas, kuras viņa iznēsāja divās dzemdēs
Amerikāniete Kelsija Hečere laidusi pasaulē divas meitenes - grūtniecības laikā viņas atradušās dažādās dzemdēs. Roksija piedzima 20. decembrī, bet Rebela - 21. decembrī.
Par šo stāstu mediji sāka rakstīt novembrī. Hečere jau kopš 17 gadu vecuma zināja, ka viņai piemīt reta anatomiska īpatnība - pilnīga dzemdes dubultošanās (uterus didelphys). Ārsti meiteni brīdinājuši, ka viņas gadījumā augstāks ir spontānā aborta un priekšlaicīgu dzemdību risks. Tomēr no 2016. līdz 2021. gadam Kelsija bez īpašām problēmām piedzīvoja trīs grūtniecības - visi bērni piedzima veseli.
Ceturtā grūtniecība bija neplānota. Hečere stāsta, ka uz ultrasonogrāfiju ieradusies maijā un, kad speciāliste apstiprinājusi, ka viss ir labi, katram gadījumam paziņojusi, ka viņai ir otrā dzemde.
Grūtniecība divās dzemdēs ir tik reta parādība, ka ārstiem nav drošas statistikas, cik bieži tā notiek, tomēr secināms, ka kaut kas līdzīgs sastopams vienā grūtniecības gadījumā no miljona.
Kad ārsti saskaras ar šādu grūtniecību, viņi raksta rakstus zinātniskajos žurnālos. Pateicoties tam, zināms par gadījumiem, kad sievietes līdzīgā situācijā dzemdējušas dabiskā ceļā, bez ķeizargrieziena. Kā arī tad, kad otrais bērns piedzima 23 dienas un pat 66 dienas pēc pirmā. Tāpat bija gadījums, kad meitene ar tādu pašu īpatnību iznēsāja trīnīšus (vienā no dzemdēm atradās divi augļi).
Mom-of-three Kelsey Hatcher with rare DOUBLE UTERUS prepares to give birth to twins in time for Christmas miracle one in 50 million pregnancy https://t.co/kzrD8NPhlp pic.twitter.com/R7k8e7jVzX
— Daily Mail Online (@MailOnline) December 9, 2023
Visu Hečeres grūtniecību vēroja vairāki Alabamas universitātes medicīnas centra speciālisti. Rezultātā tika nolemts: ja dzemdības pašas nesāksies agrāk, ārsti stimulāciju veiks 18. - 19. decembrī (tā rezultātā arī nācās rīkoties). Dvīņi biežāk dzimst ātrāk par termiņu, taču Hečeres gadījumā tas nenotika - bērni piedzima grūtniecības 39. nedēļā.
Vasarā Kelsija Hečere izveidoja profilu "Instagram", kurā stāstīja par savu stāvokli. Viņa rakstīja, ka bieži trenējas un labi jūtas (Lai gan grūtniecības beigās atzinās, ka viņai ir sāpīgi kustēties). Pie tam viņa strādāja par masieri, un viņas stāvoklis ļāva doties atvaļinājumā tikai 34 grūtniecības nedēļā.
Hečere ārstiem sacīja, ka iespēju robežās vēlas dzemdēt bez ķeizargrieziena. Tuvāk grūtniecības beigām speciālisti nolēma, ka kontrindikāciju tam nav (Lai gan bija pilnīgi skaidrs, ka apstākļi varēja mainīties procesā.) 31 grūtniecības nedēļā Kelsija Hečere rakstīja: "Bērns A sēž zemāk par bērnu B, kas ir lieliski: izskatās, ka viņas ir sastājušās rindā uz piedzimšanu un procesā netaisās cīnīties par tiesībām piedzimt pirmajai."
Ginekoloģe, kas uzraudzīja Hečeres grūtniecību, sacīja, ka šis stāvoklis sastopams reti un nav ārstu, kas specializētos līdzīgos gadījumos un varētu saukties par ekspertiem. Tāpēc medicīnas centra darbiniekiem nācās paļauties uz savu pieredzi, zināšanām un publicētajiem zinātniskajiem darbiem.
Rezultātā Kelsija Hečere pirmo meitenīti dzemdēja dabiskā ceļā, bet otrā piedzima ķeizargrieziena rezultātā. Abas meitenes ir veselas.