foto: ZUMAPRESS.com
ASV apsūdz 13 gadus vecu zēnu par apšaudes plānošanu
Pasaulē
2023. gada 15. decembris, 09:19

ASV apsūdz 13 gadus vecu zēnu par apšaudes plānošanu

Jauns.lv/LETA

13 gadus vecs zēns no Ohaio štata Kantonas pilsētas tiek apsūdzēts par apšaudes plānošanu vietējā sinagogā.

Pusaudzim, kurš tiesas dokumentos kā nepilngadīgais nav nosaukts vārdā, ir izvirzītas apsūdzības panikas un nekārtību izraisīšanā, kas ir likumpārkāpumi. Viņu arī apsūdz par to, ka viņš tiešraides straumēšanas platformā "Discord" ievietojis "detalizētu plānu masu apšaudes veikšanai" Kantonas sinagogā "Izraēla Templis" ("Temple Israel").

Apsūdzības izvirzītas laikā, kad ASV un pasaulē ir pastiprinājies antisemītisms. ASV antisemītisku uzbrukums skaits 2022.gadā bija pieaudzis par 35% salīdzinājumā ar 2021.gadu.

Saskaņā ar dokumentiem, kurus ceturtdien publiskoja Stārkas apgabala šerifa birojs, kāds Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) aģents to 7.septembrī informējis par platformā "Discord" ievietotajiem plāniem. Šie plāni tika ievietoti 1.septembrī un ietvēra sinagogas kartes, kuras uzzīmējis šis zēns un cits cilvēks no Vašingtonas štata. Tur arī bija ietverti plāni nodedzināt šo ēku un sarīkot tajā apšaudi. 

Kad policija vērsās pie zēna, viņš atzina, ka piedalījies vairākās antisemītiskās un politiskās grupās šajā platformā. Viņš tika aizturēts, un 20.decembrī ir paredzēta viņa lietas iztiesāšana.

"Mēs ievērojam nulles tolerances politiku, kad ir runa par draudiem, kas izteikti mūsu kopienai," paziņoja Stārkas apgabala šerifs Džordžs Maiers. "Katri draudi tiek pamatīgi izmeklēti ar pienācīgu nopietnību."

Sinagogas rabīns atteicās komentēt šo situāciju, jo tajā ir iesaistīts nepilngadīgais.