foto: AP/Scanpix
"Šis nav nekāds kino!": Zelenskis brīdina par kara tik drīzu nebeigšanos
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.
Pasaulē
2023. gada 20. novembris, 14:55

"Šis nav nekāds kino!": Zelenskis brīdina par kara tik drīzu nebeigšanos

Jauns.lv/LETA

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis sarunā ar rietumvalstu žurnālistiem aicinājis negaidīt, ka Krievijas karš pret Ukrainu beigsies ātri.

"Cilvēki kaut kādu iemeslu dēļ pret to izturas kā pret kino un sagaida, ka notikumos nebūs garu paužu, ka aina viņu acu priekšā pastāvīgi mainīsies, katru dienu būs kādi pārsteigumi. Bet mums, mūsu karavīriem, šis nav kino," sacīja Zelenskis, Kijivā tiekoties ar "Fox Corporation" vadītāju Lohlenu Mērdoku, televīzijas kanāla "Fox News" žurnālistu Bendžaminu Holu un tabloīda "Sun" žurnālistu Džeromu Stārkiju.

"Tā ir mūsu dzīve. Tas ir ikdienas smags darbs. Un tas nebeigsies tik ātri, kā mēs vēlētos, bet mums nav tiesību nolaist rokas, un mēs to nedarīsim," norādīja Zelenskis.

Pēdējās nedēļās Krievijas karaspēks atkal ir aktivizējies Avdijivkas virzienā. Rūpnieciskajā zonā šobrīd ir ļoti "karsts".

Cilvēku dzīve kara pārņemtajā Avdijivkā

Lai gan Avdijivkā jau vairākus mēnešus norit smagas cīņas, pilsētā vēl palikuši arī civiliedzīvotāji, kuri cenšas sadzīvot ar kara šausmām.

gallery icon
36

Novembra sākumā publikācijā žurnālā "Economist" Ukrainas armijas virspavēlnieks Valērijs Zalužnijs stāvokli frontē raksturoja kā pata situāciju.

Zelenskis gan ģenerālim vēlāk iebilda, sakot, ka "tā nav pata situācija", vienlaikus atzīstot, ka situācija frontē ir ļoti sarežģīta.