Pasaulē
2023. gada 31. oktobris, 20:57

Izraēla atzīst, ka bēgļu nometnē nogalinājusi augsta ranga “Hamās” komandieri, “līdzi paķerot” desmitiem civiliedzīvotāju

Jauns.lv

Izraēlas iznīcinātāji otrdien, 31. oktobrī, veica uzbrukumu Džabalijas bēgļu nometnei Gazas joslai, kurā, pēc Izraēlas armijas pārstāvja Daniela Hagari teiktā, tika nogalināts augsta ranga komandieris. Gaisa triecienā arī sagrauta "Hamās" pazemes infrastruktūra, vēsta BBC. Tiek ziņots, ka līdz ar "Hamās" komandiera iznīcināšanu, bojā gājuši aptuveni 50 civiliedzīvotāji.

Palestīnas veselības aizsardzības amatpersonas paziņoja, ka Izraēlas gaisa spēku uzlidojumos blīvi apdzīvotai bēgļu nometnei Gazas ziemeļos otrdien gāja bojā vismaz 50 palestīnieši, kad Izraēlas sauszemes spēki cīnījās ar “Hamās” kaujiniekiem, kas atradās plašā tuneļu tīklā, ziņo "Reuters".

foto: ddp/abaca press/ Vida Press
Cilvēki meklē drupās dzīvi palikušos.

Izraēlas militārpersonas sākotnēji nesniedza nekādus komentārus par aviotriecienu. Aģentūras "Reuters" iegūtie kadri liecināja par dziļiem bumbu krāteriem, kuros cilvēki ar rokām rakās pa gruvešu kalniem, meklējot mirušus vai dzīvus tuviniekus. "Hamās" paziņojumā teikts, ka Džabalijā, kas atrodas Gazas pilsētas nomalē ir 400 bojāgājušo un ievainoto. "Reuters" nevarēja neatkarīgi pārbaudīt ziņotos upuru skaitu.