Pasaulē

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas karš Ukrainā: krievu drons ietriecas Odesas dzemdību namā

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv

Kopš 2022. gada 24. februāra Krievija īsteno iebrukumu Ukrainā. Kopš kara sākuma ar artilēriju un raķetēm apšaudītas vairākas Ukrainas pilsētas, ik dienu valstī bez mitas skanot trauksmes sirēnām. Bojāgājušo Ukrainas civiliedzīvotāju skaits mērāms vairākos tūkstošos, bet agresorvalsts Krievija ziņas par saviem zaudējumiem neatklāj. Kara dēļ pamest savas mājas un bēgļu gaitās doties nācies miljoniem ukraiņu.

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas karš Ukrainā: krievu d...

Seko Jauns.lv teksta tiešraidei, lai par jaunākajiem notikumiem uzzinātu pirmais. Iepriekšējās teksta tiešraides arhīvs skatāms šeit un šeit.

Krievijas agresija Ukrainā

Šodien 09:44
Ukrainas gaisa spēki ziņo par nakts laikā notikušo plašo kombinēto uzbrukumu

Ukrainas aizstāvji notrieca:
276 no 315 Shahed un cita tipa dronus
2/2 KN-22 ballistiskās raķetes
5/5 Iskander-K spārnotās raķetes

Notriektās atlūzas nokrita 16 dažādās vietās.

Šodien 09:11
Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 998 080

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz otrdienas rītam sasnieguši 998 080 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 960 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 2022.gada 24.februārī krievi zaudējuši 10 919 tankus, 22 768 bruņutransportierus, 28 968 lielgabalus un mīnmetējus, 1412 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 1183 zenītartilērijas iekārtas, 416 lidmašīnas, 337 helikopterus, 40 057 bezpilota lidaparātus, 3330 spārnotās raķetes, 28 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 51 455 automobiļus un autocisternas, kā arī 3912 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

Šodien 08:48
Vācijas izlūkdienesta vadītājs: Rietumvalstīm nevajadzētu mānīt sevi par Krievijas nodomiem

Rietumvalstīm nevajadzētu mānīt sevi par Krievijas nodomiem, jo Ukraina Maskavai ir tikai viens solis ceļā uz Rietumiem, norādījis Vācijas izlūkdienesta BND vadītājs Bruno Kāls.

Pēc Kāla teiktā, Maskavā ir cilvēki, kuri netic, ka NATO līguma 5.pantā paredzētā savstarpējā aizsardzība joprojām darbojas realitātē. "Viņi vēlētos to pārbaudīt," pavēstīja BND vadītājs. "Viņi vēlas atgriezt NATO tādā līmenī, kādā alianse bija deviņdesmito gadu beigās. Viņi vēlas izdzīt Ameriku no Eiropas un izmantos jebkādus līdzekļus, lai sasniegtu šo mērķi."

Šodien 08:29
Krievijas dronu un raķešu uzbrukumā Ukrainai viens nogalinātais, vairāki ievainotie

Krievijas dronu un raķešu uzbrukumā Ukrainai naktī uz otrdienu nogalināts viens cilvēks un vairāki ievainoti, kā arī nodarīti postījumi, paziņojušas Ukrainas amatpersonas.

Odesā dronu uzbrukumā nogalināts 59 gadus vecs vīrietis un ievainoti četri cilvēki. Sagrautas vai sapostītas dzīvojamās ēkas pilsētas centrā. Pilnībā sagrauta neatliekamās medicīniskās palīdzības stacijas administratīvā ēka, kā arī nodarīti postījumi dzemdību nama ēkas administrācijas daļai. Abās medicīnas iestādēs cietušo nav.

Kijivā vairākos pilsētas rajonos notriekto dronu atlūzas nokritušas uz ēkām, izcēlušies ugunsgrēki.

Šodien 08:11
Odesā Krievijas drons ietriecies dzemdību namā

Ukrainas dienvidu pilsētā Odesā naktī uz otrdienu Krievijas drons ietriecies dzemdību namā, nodarot postījumus, paziņojis pilsētas mērs Henadijs Truhanovs, piebilstot, ka nav ziņu par cietušajiem.

Viņš norādījis, ka drons trāpījis ēkas daļā, kur atrodas administrācija.

"Laimīgā kārtā nav upuru un cietušo. Tomēr pats fakts, ka trieciens vērsts pret iestādi, kur dzimst dzīvība, satriec ar savu nežēlību," Truhanovs ierakstījis sociālajos tīklos.

Naktī uz otrdienu notiek kārtējais Krievijas dronu uzbrukums Ukrainai.

Šodien 07:52
Ukraiņu droni saposta Čeboksaru kara rūpnīcu, vietējie šokā

Agrā pirmdienas rītā ukraiņu droni uzbrukuši Krievijas Čuvašijas republikas Čeboksaru pilsētas kara rūpnīcai, izraisot plašu ugunsgrēku un vietējo šokēto reakciju. “Par ko mūs?” neizpratnē kāda vaicā. Bet vairumam ir cita reakcija: “Pilnīgs *****!”

Sociālajos tīklos vēsta, ka droni trāpījuši vietējam uzņēmumam “VNIIR-Progres”, kas cieši sadarbojas ar Krievijas Aizsardzības ministriju un nodarbojas ar navigācijas iekārtu izstrādi. Okupācijas izpētes centra vadītājs Petro Andruščenko norāda, ka tieši šī rūpnīca ražo vienu no galvenajiem elementiem Krievijas aizsardzībā pret Ukrainas radioelektroniskās cīņas sistēmām — antenas “Kometa”, vēsta izdevums “New Voice”.

“Kometa-M” sistēma ir satelītsignāla uztvērējs, kas spēj bloķēt pretinieka radioelektroniskās cīņas signālus un pastiprināt “tīro” signālu no satelītiem. Ar šādu sistēmu krievu okupanti aprīko savus “Orlan” dronus, “Shahed” tipa dronus, kā arī plenējošās aviobumbas FAB ar modernizēto vadības moduli, kas palīdz tām “izlauzties” cauri Ukrainas radioelektroniskās cīņas sistēmām.

Vairāk lasiet šeit.

Šodien 07:33
Putina emisārs Medinskis prognozē kodolkaru, ja Ukraina neatdos visu, ko Krievija pieprasa

Krievijas diktatora Vladimira Putina palīgs un agresorvalsts delegācijas vadītājs sarunās ar Ukrainu Vladimirs Medinskis prognozē kodolkaru, ja Ukraina nepiekritīs savu teritoriju aneksijai un mēģinās atgūt Krievijas jau sagrābtās teritorijas.

Medinskis Krievijas propagandas kanālā “Russia Today” paziņoja, ka vajag noslēgt mieru, lai Krievija patur visu salaupīto un iegūst visas iekārotās, bet vēl nesagrābtās teritorijas, pretējā gadījumā “Ukrainas konflikta” rezultāts būs kodolkarš un visas planētas iznīcināšana.

“Ja konfliktu apturēt frontes līnijā un nevienoties par patiesu mieru, bet vienkārši noslēgt kaut kādu pamieru, tad tas būs — ziniet, bija tāds strīdīgs reģions starp Armēniju un Azerbaidžānu, Karabaha, — tad šis reģions pārvērtīsies par milzīgu Karabahu,” paziņoja sacīja Medinskis. “Pēc kāda laika Ukraina kopā ar NATO, ar sabiedrotajiem iestāsies NATO, mēģinās to atkarot, un tas būs planētas gals, tas būs kodolkarš.”

Vairāk lasiet šeit.

Šodien 07:19
Vienkāršs atgādinājums, kas ir krievu "antifašisti", kas slēpjas aiz Puškina kultūras nesēju maskas
Šodien 07:00
Krievi intensīvi apšauda Odesu, drons ietriecas dzemdību namā

Ukrainas dienvidu pilsētā Odesā naktī uz otrdienu Krievijas drons ietriecies dzemdību namā, nodarot postījumus, paziņojis pilsētas mērs Henadijs Truhanovs, piebilstot, ka nav ziņu par cietušajiem.

Viņš norādījis, ka drons trāpījis ēkas daļā, kur atrodas administrācija. "Laimīgā kārtā nav upuru un cietušo. Tomēr pats fakts, ka trieciens vērsts pret iestādi, kur dzimst dzīvība, satriec ar savu nežēlību," Truhanovs ierakstījis sociālajos tīklos.

Naktī uz otrdienu notiek kārtējais Krievijas dronu uzbrukums Ukrainai.

Vakar 23:47
No melnā saraksta līdz skatuves starmešiem: Krievijas operas zvaigznes atgriežas uz Eiropas skatuvēm

Ukrainas amatpersonas Eiropas pakāpenisko Krievijas izpildītāju pieņemšanu sauc par drošības risku, jo Putinu atbalstošie mākslinieki atgriežas prestižās norises vietās.

Krievijas izpildītāji ar Putina saitēm atgriežas uz Eiropas skatuvēm trīs gadus pēc iekļaušanas melnajā sarakstā saistībā ar Ukrainas iebrukumu, 6. jūnijā ziņoja "Politico".

Trīs gadus pēc tam, kad Eiropas teātri atcēla Krievijas koncertus un atlaida izpildītājus, kas saistīti ar prezidentu Vladimiru Putinu, dažas no Krievijas lielākajām klasiskās mūzikas zvaigznēm klusi atgriežas orķestros un skatuvēs visā kontinentā, vēsta "Politico".

Rādīt vairāk

Karš Ukrainā sākās, Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam ceturtdien, 24. februārī, negaidīti sakot runu Krievijas televīzijā, paziņojot par "militāru operāciju" Ukrainā un aicinot Ukrainas armiju "'nolikt ieročus".

"Es esmu pieņēmis lēmumu par militāru operāciju," sacīja Putins neilgi pirms plkst.6 (plkst.5 pēc Latvijas laika). 

Viņš apgalvoja, ka operācijas mērķis ir civiliedzīvotāju aizsardzība un tā ir atbilde uz draudiem no Ukrainas puses. Putins piebilda, ka Krievijai nav mērķis okupēt Ukrainu un ka atbildība par asinsizliešanu gulstas uz Ukrainas '"režīmu".

Putins brīdināja pārējās valstis, ka jebkāds mēģinājums iejaukties Krievijas rīcībā novedīs pie "sekām, kādas tās nekad nav redzējušas".