Pasaulē

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas karš Ukrainā: Putins skubina Slovākiju pārtraukt energoresursu piegādi Ukrainai

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv

Kopš 2022. gada 24. februāra Krievija īsteno iebrukumu Ukrainā. Kopš kara sākuma ar artilēriju un raķetēm apšaudītas vairākas Ukrainas pilsētas, ik dienu valstī bez mitas skanot trauksmes sirēnām. Bojāgājušo Ukrainas civiliedzīvotāju skaits mērāms vairākos tūkstošos, bet agresorvalsts Krievija ziņas par saviem zaudējumiem neatklāj. Kara dēļ pamest savas mājas un bēgļu gaitās doties nācies miljoniem ukraiņu.

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas karš Ukrainā: Putins s...

Seko Jauns.lv teksta tiešraidei, lai par jaunākajiem notikumiem uzzinātu pirmais. Iepriekšējās teksta tiešraides arhīvs skatāms šeit un šeit.

Krievijas agresija Ukrainā

Šodien 22:53
Kremļa cerības ir zudušas: Ķīna nav apstiprinājusi Putina izteikumus par "Sibīrijas spēku-2"

Krievijas propaganda svinēja savu uzvaru, bet Pekina sniedza Maskavai "aukstu dušu", jo oficiālajos Ķīnas dokumentos par šo projektu nav ne vārda.

Krievija skaļi ziņoja par "gadsimta vienošanos" ar Pekinu par gāzesvadu "Sibīrijas spēks-2". Taču izrādījās, ka Ķīnas puse neapstiprināja ne memorandu, ne solītos miljardus kubikmetru gāzes. "Washington Post" raksta, ka "Gazprom" un Putina ziņojumus par vienošanos ar Ķīnu par gāzesvada būvniecību Ķīna neapstiprināja. 

"Gazprom" un Putins personīgi jautri ziņoja, ka beidzot ir panākuši "vienprātību" ar Ķīnu par "Sibīrijas spēku-2" būvniecību un ka piegādes palielināsies līdz 106 miljardiem kubikmetru gāzes gadā. 

Krievijas sabiedrībai tā tika pasniegta kā stratēģiska uzvara un "jauns izrāviens". Tomēr Pekina izvēlējās nereaģēt uz šo "uzvaru". Putina vizītes noslēguma paziņojumā tika runāts tikai par "sadarbību infrastruktūras un enerģētikas jomā", īpaši nepieminot gāzes cauruļvadu.

 Turklāt ne Ķīnas varas iestādes, ne Ķīnas Nacionālā naftas korporācija nekomentēja šo projektu.

Šodien 22:30
Okupantu diversanti Kupjanskā mēģināja pacelt Krievijas karogu

Krievu iebrucēju sabotāžas un izlūkošanas grupa propagandas nolūkos mēģināja sarīkot karoga pacelšanu Kupjanskā. Ģērbušies civiliedzīvotāju drēbēs, viņi devās cauri māju drupām. Ukrainas aizstāvji rīkojās.

Šodien 22:04
Krievi apgalvo, ka Ukraina izstrādā jaunu uz zemes bāzētu spārnoto raķeti

Krievijas kanāli apgalvo, ka Ukrainas uzņēmums "Antonov" izstrādā jaunu uz zemes bāzētu spārnoto raķeti, kas it kā apzīmēta ar An-202/203/204, ar plānoto darbības rādiusu līdz 2830 km un piesaistīta "Flamingo" ražošanas līnijai. Viņi pieņem, ka to varētu palaist no kravas automašīnām vai piekabēm, un testēšana paredzēta jau gada beigās.

Šodien 21:53
Krievijas Belgorodas gubernators aizliedz iedzīvotājiem publicēt neoficiālus dronu uzbrukumu materiālus

Belgorodas varas iestādes ieviesa jaunus ierobežojumus informācijas apmaiņai par dronu uzbrukumiem reģionā, 3. septembrī ziņoja "Telegram" kanāls "Astra".

Šodien 21:39
Ukrainas triecienā iznīcināta Krievijas artilērijas pozīcija

Kāds Krievijas karavīrs atzina: "Ieroča vairs nav, viss nodega. Zemnīca ir iznīcināta, viss mežs arī. Ugunsdzēsēji ieradās, bet bija jau par vēlu."

Šodien 21:14
Krievu iebrucēji no Ukrainas nolaupītajiem bērniem skalo smadzenes

Krievu iebrucēji skalo smadzenes un apmāca no okupētās Ukrainas aizvestos bērnus mirt par Krieviju karā pret savu dzimteni un galu galā arī pret pārējo Eiropu.

Šodien 20:49
Ukraina izslēgusi Krievijā vēl divus radarus - Rostovas gaisa telpa kļūst aizvien aklāka

NASA dati liecina, ka Ukraina, iespējams, 4. septembrī uzbruka diviem Krievijas radaru punktiem Rostovas apgabalā, trāpot "Dienvidu navigācijas" mezglam un bijušajai padomju pretgaisa aizsardzības bāzei.

2025. gada 4. septembra agrā rītā Ukrainas Aizsardzības spēki, kā ziņots, uzbruka diviem radaru objektiem Rostovas apgabalā Krievijas dienvidos. "Militarnyi" ziņo, ka mērķi bija "Dienvidu navigācijas" radaru komplekss (RLS-1) un objekts, kas atrodas bijušajā pretgaisa aizsardzības bāzē.

Turpinoties Krievijas un Ukrainas karam, Ukraina turpina uzbrukumus Krievijas pretgaisa aizsardzības objektiem gan Krievijā, gan okupētajās Ukrainas teritorijās. Šādu uzbrukumu galvenie mērķi ir pretgaisa raķešu palaišanas sistēmas, kā arī mobilie un stacionārie radari. Vājinot Krievijas pretgaisa aizsardzību, Ukraina uzlabo savu gaisa spēku un tālas darbības dronu rīcības brīvību.

Šodien 20:22
Ukrainas FPV drons uzbrūk Krievijas karavīru grupai, kas tērpušies pretdronu termoapģērbos
Šodien 20:13
Ukrainas uzņēmums prezentē ballistiskās raķetes FP-7 un FP-9

Ukrainas uzņēmums, kas būvē "Flamingo", atklāj jaunas ballistiskās raķetes FP-7 un FP-9, kā arī pretgaisa aizsardzības sistēmas.

Tiek apgalvots, ka FP-9 spēj trāpīt mērķiem daudz dziļāk Krievijas teritorijā un tās darbības rādiuss ir 855 kilometri.

Šodien 19:49
Ukrainas "Bulava" kamikadzes drons okupētajā Debaļcevē uzbrucis Krievijas tehnikai
Rādīt vairāk

Karš Ukrainā sākās, Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam ceturtdien, 24. februārī, negaidīti sakot runu Krievijas televīzijā, paziņojot par "militāru operāciju" Ukrainā un aicinot Ukrainas armiju "'nolikt ieročus".

"Es esmu pieņēmis lēmumu par militāru operāciju," sacīja Putins neilgi pirms plkst.6 (plkst.5 pēc Latvijas laika). 

Viņš apgalvoja, ka operācijas mērķis ir civiliedzīvotāju aizsardzība un tā ir atbilde uz draudiem no Ukrainas puses. Putins piebilda, ka Krievijai nav mērķis okupēt Ukrainu un ka atbildība par asinsizliešanu gulstas uz Ukrainas '"režīmu".

Putins brīdināja pārējās valstis, ka jebkāds mēģinājums iejaukties Krievijas rīcībā novedīs pie "sekām, kādas tās nekad nav redzējušas".