Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Vietējie iedzīvotāji kuģo ar laivām applūdušajā ielā evakuācijas laikā no applūdušās zonas pēc Kahovkas HES pārrāvuma Krievijas uzbrukuma laikā Ukrainai Hersonā, Ukrainā 2023. gada 8. jūnijā. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Ukraina un ANO vienojas par cilvēku evakuāciju no krievu okupētā Dņepras kreisā krasta

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Pasaulē
8. jūnijā 17:15 2023. gada 8. jūnijā 17:15
  Jauns.lv/LETA
Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba ceturtdien vienojies ar ANO humānās palīdzības koordinatori Ukrainā Denīzi Braunu par cietušo cilvēku evakuāciju no applūdušajām teritorijām krievu okupētajā Dņepras kreisajā krastā.

Ka teikts Ukrainas Ārlietu ministrijas paziņojumā, abas puses vienojušās, ka ANO nekavējoties izveidos grupas Zaporižjas un Hersonas apgabalos, lai sniegtu palīdzību un evakuētu cilvēkus okupētajā Dņepras kreisajā krastā.


"Puses vienojās, ka ANO grupas dosies uz cietušajām zonām okupētajās teritorijās, tiklīdz Krievija nodrošinās piekļuvi un drošības garantijas," teikts paziņojumā.

Krievijas varas iestādes nav ziņojušas par sadarbību ar ANO okupēto teritoriju iedzīvotāju evakuācijā.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis trešdien paziņoja, ka ir šokēts par ANO un Sarkanā Krusta palīdzības trūkumu pēc Krievijas īstenotās Kahovkas HES aizsprosta iznīcināšanas.

"To tur nav," Zelenskis sacīja intervijā Vācijas laikrakstam "Bild". "Esmu šokēts, jo uzskatu, ka tie ir spēki, kuriem tur jābūt, lai glābtu cilvēku dzīvības."

Zelenskis arī paziņoja, ka Krievijas karavīri atklāj uguni, kad ukraiņi mēģināja izvest cilvēkus no applūdušajām okupētajām teritorijām.

Frontes tuvumā esošā aizsprosta saspridzināšanas dēļ ir applūduši desmitiem ciemu un daļa Hersonas pilsētas, izraisot milzīgu humāno katastrofu. Amatpersonas ir paziņojušas, ka tūkstošiem cilvēku būs jāatstāj savas mājas, un daudzi to jau dara pašu spēkiem.

Citi šobrīd lasa

VIDEO: Luka Banki pastāsta par savu ģimeni un atklāj, kāpēc lauku darbi viņam īpaši nepadodas
Eiropas slimību profilakses un kontroles centra direktores paziņojums par pašreizējo situāciju gripas, RSV un COVID-19 jomā
Vai Žagara lēmums pievienoties “Fenerbahce” varētu likt punktu gaitām Latvijas izlasē? Arī Banki situācija mazliet kutelīga 1
Pievienot komentāru