Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Kremlis vēlas organizēt tiešo līniju, pirms sāksies Putina oficiālā kampaņa par pārvēlēšanu prezidenta amatā. (Foto: AP/Scanpix)

Putins atliek "tiešo līniju" ar tautu. Iemesls - Ukrainas pretuzbrukums

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Pasaulē
8. jūnijā 11:07 2023. gada 8. jūnijā 11:07
  Jauns.lv
Krievijas diktators Vladimirs Putins atlicis par tradīciju kļuvušo tiešo līniju ar pilsoņiem Ukrainas pretuzbrukuma dēļ, kas "jau ir sākusies un uzņem apgriezienus", vēsta “The Moscow Times”.

Tiešā līnija sākotnēji bija paredzēta šovasar, taču pirms dažām nedēļām Kremļa elitei esot kļuvis skaidrs, ka pasākums būs jāatliek. "Tagad provizoriski tiek plānots tiešo līniju rīkot novembrī vai decembrī," izdevumam atklāja kāds Kremļa avots. Viņaprāt, šāda laika izvēle ir tieši saistīta ar situāciju frontē – labāk nogaidīt noteiktību ar situāciju kaujas laukā.


Pēc “Moscow Times” avota domām, Kremlis vēlas organizēt tiešo līniju, pirms sāksies Putina oficiālā kampaņa par pārvēlēšanu prezidenta amatā. Valsts prezidenta vēlēšanas oficiāli būtu jāizsludina šā gada decembrī, un tās notiks 2024. gada 17. martā. Kremlis gatavo Putina atkārtotu iecelšanu amatā uz vēl vienu sešu gadu termiņu. Kā norāda avoti, Putina kampaņas galvenais kampaņas vadmotīvs būs "Bija. Ir. Būs."

Saistītās ziņas

Pēc ziņām par Ukrainas pretuzbrukuma sākšanos "Vagner" pamet Bahmutu
Hakeri Krievijā uzlauž radio un pārraida šķietamu Putina vēstījumu
Krievu leģionāri aicina sacelties pret Putinu: kas viņi ir? 4

Ukraina gan tikmēr nav oficiāli apstiprinājusi ofensīvas sākumu, un tiek norādīts, ka Ukrainas bruņotie spēki vēl nav sākuši plānoto pretuzbrukumu. Tomēr tā sākums visiem būšot acīmredzams.

ASV prezidenta nacionālās drošības padomnieks  Džeiks Salivans 4. jūnijā  atzīmēja, ka Ukrainas bruņoto spēku rīcība  novedīs pie "stratēģiski svarīgas teritorijas" atgriešanas.

Savukārt 6.jūnijā ASV Nacionālās drošības padomes stratēģiskās komunikācijas koordinators Džons Kērbijs atteicās komentēt Ukrainas pretuzbrukuma sākumu, taču norādīja, ka ASV nodrošināja bruņotos spēkus ar  visu nepieciešamo operācijas uzsākšanai.

Citi šobrīd lasa

Viņam jau 68! Kā šobrīd izskatās Rovans Atkinsons jeb misters Bīns 1
"Beverly Hills 90210" zvaigznes veselības stāvoklis krasi pasliktinājies, bet viņa nepadosies
Slavenā Holivudas aktrise 85 gados sapņo par mazmazdēla vecuma mīļāko
Pievienot komentāru