Joprojām nav ziņu par trešo kuģa "Daļnij Vostok" Latvijas jūrnieku
Ārlietu ministrijas (ĀM) rīcībā joprojām nav nekādu ziņu par trešo Latvijas jūrnieku, kas atradās uz nogrimušā kuģa "Daļnij Vostok", sacīja ĀM preses sekretārs Ivars Lasis.
"Šī jūrnieka liktenis joprojām nav skaidrs, jo viņš nav ne starp izglābtajiem, ne arī starp apstiprinātajiem bojāgājušajiem," sacīja Lasis.
Divi izglābtie Latvijas jūrnieki patlaban atrodas uz kuģa, kas dodas uz kādu no Sahalīnas salas ostām. Paredzams, ka kuģis ostu sasniegs nākamās nedēļas sākumā, tad arī jūrnieki varēs sazināties ar Latvijas vēstniecības pārstāvjiem.
"Rīgā ĀM konsulārais dienests ir sazinājies ar visu trīs jūrnieku ģimenēm un regulāri uztur ar tām sakarus," piebilda Lasis.
Ohotskas jūrā meklē nogrimušā tralera "Daļņij Vostok" bezvēsts pazudušos zvejniekus
Kuģa apkalpē bija 132 cilvēki, no kuriem 15 vēl nav atrasti. Starp kuģa apkalpes locekļiem bija 78 Krievijas pilsoņi, kā ...
Jau vēstīts, ka, kuģim "Daļnij Vostok" nogrimstot, otrdien dzīvību zaudēja 56 cilvēki. Vēl 13 cilvēki joprojām nav atrasti.
Uz kuģa atradās arī trīs Latvijas pilsoņi. Divi no viņiem ir dzīvi, bet par trešo ziņu nav, liecina Latvijas Ārlietu ministrijas informācija. Tiek uzskatīts, ka uz kuģa atradās 132 cilvēki, no kuriem 63 tika izglābti.
Pazudušo jūrnieku meklēšanā piedalās 26 zvejas kuģi un glābšanas kuģis.
Varasiestādes sākušas izmeklēšanu pēc panta par jūras transporta kustības un ekspluatācijas drošības noteikumu pārkāpšanu, kā rezultātā gājuši bojā divi vai vairāki cilvēki. Iespējams, ka avārijā bijis vainojams balasta trūkums.
Kā ziņots, Traleris "Daļnij Vostok" avarēja otrdien ap plkst.6.15 pēc vietējā laika. SOS signāls no tralera netika saņemts. Uz kuģa atradās 78 Krievijas pilsoņi un 54 ārzemnieki. Uz kuģa bijuši 42 Birmas pilsoņi, trīs - Latvijas, četri - Ukrainas un pieci Vanuatu pilsoņi. Lielākā daļa kuģa komandas bijuši Krievijas Sahalīnas salas iedzīvotāji.
Visiem izdzīvojušajiem tika konstatēta ķermeņa atdzišana, jo ūdens jūrā nav pārsniedzis plus divus grādus.
Kuģis būvēts 1989.gadā Krievijā. Līdz 2014.gadam tas ar nosaukumu "Stende" kuģojis Baltijas jūrā un bāzējies Rīgā.
Pērn kuģi iegādājies uzņēmums "Magellan", un tas pārbraucis uz Krievijas Tālajiem Austrumiem, kur kuģim piešķirts jauns vārds. Tā bāzes osta bijusi Neveļska, Sahalīnā.
LETA / Foto: AFP/LETA, Vida Press