Turpmāk Krievijā liks cietumā pat par Ukrainā karojošu pēdējo salašņu “diskreditāciju”
Krievijas Valsts dome trešajā lasījumā pieņēmusi likumu, kas paredz līdz 15 gadu ieslodzījumu par nepatiesu ziņu izplatīšanu par jebkuru “speciālās militārās operācijas” dalībnieku, teikts Valsts domes priekšsēdētāja Vjačeslava Volodina “Telegram” kanālā.
Tādējādi pat pēdējās salašņas, ja tās karo Ukrainā, nu ir pielīdzinātas neaizskaramajām “svētajām govīm”.
“Visi, kuri šodien, riskējot ar savu dzīvību, nodrošina valsts un pilsoņu drošību, ir aizsargāti no provokācijām un meliem,” viņš paziņoja. “Neliešiem draud bargs sods — brīvības atņemšana līdz 15 gadiem.”
Drīz pēc Krievijas invāzijas Ukrainā Valsts dome 2022. gada 4. martā vienbalsīgi pieņēma grozījumus Kriminālkodeksā un Kriminālprocesa kodeksā, kas paredzēja ieslodzījumu par nepatiesu ziņu izplatīšanu par Krievijas bruņoto spēku rīcību vai Krievijas valsts institūciju darbību ārpus Krievijas teritorijas. Likuma līdzšinējā redakcijā maksimālais sods par noziegumu, kas veikts gada laikā pēc saukšanas pie administratīvās atbildības, ir trīs gadu ieslodzījums, tagad būs pieci gadi. Ja darbība izraisījusi masu nemierus vai nāvi, pašlaik paredzēts līdz piecu gadu ieslodzījums, tagad būs septiņi gadi. Ja “nepatiesu ziņu” izplatīšana par Krievijas Bruņotajiem spēkiem izraisīja smagas sekas, pašlaik draud līdz 15 gadu ieslodzījums. Tagad šādu neaizskaramo statusā būs arī brīvprātīgo formējumi.
Par “Feiku likumu” dēvētie grozījumi tiek piemēroti ļoti paplašināti, par bruņoto spēku diskreditāciju ticis uzskatīts pat uzraksts sniegā “Nē karam”, publiska paustās šaubas par propagandas apgalvojumiem, ka Ukrainā pie varas ir nacisti, vai “speciālās militārās operācijas” publiska nosaukšana par karu.
Pēc Bučas pilsētas atbrīvošanas no Krievijas karaspēka uz ielām atklājas okupantu kara noziegumi [Brīdinām - nepatīkami skati!]
No Krievijas spēkiem atbrīvotās Kijivas apgabala Bučas pilsētas ielās visur guļ līķi, cilvēki nogalināti ar šāvienu pakausī, lai gan daudzi ...