Vientuļai gibonu mātītei Japānas zoodārzā piedzima mazulis. Darbinieki, šķiet, beidzot atklājuši mistēriju, kā tas bija iespējams
foto: Gerard Lacz/Shutterstock/ Vida Press
Ilustratīvs foto
Pasaulē

Vientuļai gibonu mātītei Japānas zoodārzā piedzima mazulis. Darbinieki, šķiet, beidzot atklājuši mistēriju, kā tas bija iespējams

Jauns.lv

Kāda Japānas zooloģiskā dārza darbinieki domā, ka ir atrisinājuši daudzu prātus nodarbinošo mistēriju, kā gibonu mātīte varēja palikt stāvoklī, ja dzīvoja krātiņā viena pati.

Vientuļai gibonu mātītei Japānas zoodārzā piedzima...

12 gadus vecā gibonu mātīte Momo šokēja zooloģiskā dārza darbiniekus 2021. gada februārī, laižot pasaulē mazuli, neskatoties uz to, ka viņa nedzīvoja kopā ar tēviņu. 

Divus gadus vēlāk Momo mazulim veiktas DNS analīzes, un zooloģiskā dārza darbinieki noskaidrojuši, kas ir atvases tēvs, izvirzot pat teoriju par to, kā abi dzīvnieki sapārojušies. 

Analīzes atklāja, ka mazuļa tēvs ir 34 gadus vecais veiklais gibons Ito, kurš ap grūtniecības iestāšanās laiku dzīvojis Momo blakus krātiņā.

Zoodārzs raidorganizācijai CNN piektdien pastāstīja, ka, viņuprāt, Momo un Ito ir izdevies pāroties caur nelielu caurumu tērauda plāksnē starp abu iežogojumiem. Cauruma diametrs bija aptuveni 9 milimetri.

Mazais pērtiķēns, kuram vēl nav dots vārds, šobrīd sver aptuveni 2 kilogramus un turpina veselīgi attīstīties. "Tā ir vērtīga dzīvība, kas piedzimusi pasaulē, un mēs turpināsim par viņu rūpēties un ceram, ka viņš nodzīvos veselīgu, ilgu mūžu," sacīja zoodārza direktora vietnieks Hideki Hisano.

Zināms, ka giboni ir vieni no mazākajiem pērtiķveidīgajiem, taču tiem ir īpaši skaļas balsis un tie spēj šūpojoties pārvietoties no zara uz zaru ar 56 kilometru stundā lielu ātrumu. Veiklo gibonu populācija savvaļā samazinās, un tie ir iekļauti Starptautiskās Dabas aizsardzības savienības apdraudēto sugu sarakstā, jo to dzīvotni apdraud tādas cilvēka darbības kā mežu izciršana, kalnrūpniecība un ceļu būve.