foto: ekrānuzņēmums no video
Vācijas prezidents: slavenu gleznu apķēpāšana nepalīdz klimata mērķiem
Klimata aktīvisti aptraipa Kloda Monē gleznu.
Pasaulē
2022. gada 3. novembris, 15:12

Vācijas prezidents: slavenu gleznu apķēpāšana nepalīdz klimata mērķiem

Jauns.lv/LETA

Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers vizītē Japānā sacīja, ka novērtē pieaugošo sabiedrības interesi par vides jautājumiem, bet nedomā, ka gleznu apķēpāšana ar pārtikas produktiem ir efektīvs protesta veids klimata mērķu sasniegšanai.

"Kad raugos uz Vāciju, es esmu patiešām apmierināts, ka pieaug jutīgums pret vides jautājumiem, ka dauzi ir pārliecināti, ka mums ir jārīkojas apņēmīgāk un izlēmīgāk pret klimata pārmaiņām," sacīja Vācijas prezidents.

"Jautājums ir par to, vai tas, ko mēs redzam arī šajās dienās, kā vērtīgas gleznas tiek apmētātas ar pārtiku vai cilvēki pielīmē sevi pie ielām, patiešām palīdz sasniegt klimata mērķi," norādīja Šteinmeiers.

"Baidos, ka tas drīzāk liek apšaubīt plašo sabiedrības atbalstu arvien izlēmīgākai klimata aizsardzībai vai drīzāk laupa mums iespēju padarīt šo atbalstu vēl lielāku," sacīja Šteinmeiers.

Vācijā protestētāji pagājušajā nedēļā Potsdamas muzejā ar kartupeļu biezputru nošķieda Kloda Monē gleznu, bet svētdien aktīvisti Berlīnes Dabas vēstures muzejā pielīmējās pie stabiem, kas balsta dinozaura skeletu.

Savukārt 14. oktobrī Londonas Nacionālajā galerijā aktīvisti ar tomātu zupu aplēja slaveno Vinsenta van Goga gleznu "Saulespuķes".