2022. gada 31. oktobrī uzņemtā aerofotogrāfijā redzami kravas kuģi, kas piekrauti ar graudiem Bosfora jūras šauruma dienvidu ieejas enkurvietā Stambulā. - Kravas kuģi, kas piekrauti ar graudiem un citiem lauksaimniecības produktiem, atstāja Ukrainas ostas 2022. gada 31. oktobrī, neskatoties uz Krievijas lēmumu izstāties no ievērojamā darījuma, kas paredzēts globālās pārtikas krīzes mazināšanai. Kā viena no graudu darījuma brokerēm Turcija ir pastiprinājusi diplomātiju ar abām karojošajām valstīm, cenšoties to glābt, jo Krievija brīdināja, ka līguma izpildes turpināšana bez tās līdzdalības būtu "bīstami". (Foto Ozans KOSE / AFP).
Pasaulē
2022. gada 1. novembrī, 15:11
Erdogans drīzumā runās ar Putinu un Zelenski par "labības darījumu"
Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans tuvāko dienu laikā runās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski par iespējām atjaunot vienošanos par labības eksportu, otrdien paziņojis Turcijas ārlietu ministrs Mevlits Čavušoglu.
Viņš pauda cerību, ka izdosies atrast risinājumu, jo vienošanās par labības eksportu dod labumu visiem.
Krievijas un Ukrainas "labības darījums" tika ar ANO un Turcijas starpniecību noslēgts 22. jūlijā. Pirmais kuģis vienošanās ietvaros pameta Odesas ostu 1. augustā.
Ukraina ir viens no pasaulē lielākajiem labības eksportētājiem. Krievijas militārā iebrukuma dēļ Melnās jūras ostās sakrājušies miljoniem tonnu pārtikas.
Krievija sestdien paziņoja, ka uz nenoteiktu laiku aptur dalību "labības darījumā". Maskava ar šādu paziņojumu nāca klajā pēc uzbrukuma Krievijas Melnās jūras flotes karakuģiem Krimā. Krievija šajā uzbrukumā vainoja Ukrainu.
"Labības darījumu" bija plānots atjaunot 19. novembrī. Turcija tagad cenšas glābt šo vienošanos.