Pasaulē

Grieķija vēlas, lai aizdevēji piešķir tai finanses, brīdinot par līdzekļu trūkumu

Jauns.lv

Grieķija pirmdien aicināja starptautiskos aizdevējus atvieglot tās finansiālo situāciju, brīdinot, ka valstij nav palikuši līdzekli, lai apkalpotu tās parādu un pildītu citas saistības.

Grieķija vēlas, lai aizdevēji piešķir tai finanses...

"Panāktajam progresam ir jākalpo kā pasei, lai atvieglotu Grieķijas ekonomikas finansēšanu," sacīja Grieķijas valdības pārstāvis Gabriels Sakellaridis.

Viņš norādīja, ka "mums ir ļoti svarīgi, lai pēc iespējas ātrāk tiktu atbrīvota likviditāte," ja iespējams, pat "šodien", brīdinot, ka "Grieķijas ekonomikā vairs nav likviditātes".

Sakellaridis piebilda, ka "nav iespējams efektīvi īstenot reformas finansiālās nosmakšanas apstākļos".

Valdības pārstāvis atkāja, ka Grieķija nav ieinteresēta saņemt daļu finansējuma, bet vēlas panāk pilnīgu vienošanos līdz maija beigām vai jūnijam.

Līdz šim sarunās starp Grieķiju un aizdevējiem nav panākts liem progress, kas gan nedaudz paātrinājās, kad Grieķijas valdība veica izmaiņas savā sarunu vešanas komandā.

Sarunas starp Grieķiju un tās aizdevējiem atsākās pirmdien.

Jau ziņots, ka ES finanšu ministri februārī noteica aprīļa beigas kā termiņu, līdz kuram jāpanāk Grieķijas un starptautisko aizdevēju vienošanās par reformām, kuras jāveic Grieķijas radikāli kreisi noskaņotā premjera Alekša Cipra valdībai. ES cenšas panākt, ka Grieķija detalizētu programmu ar starptautiskajiem aizdevējiem pieņemamām reformām prezentētu līdz piektdienai.

Kopš 2010.gada Grieķija ir saņēmusi divus starptautiskos aizdevumus no ES un SVF kopumā 240 miljardu eiro vērtībā, pretī solot īstenot plašus taupības pasākumus un ekonomikas reformas. Pašlaik Grieķija mēģina pārliecināt ES un SVF turpināt tai piešķirt aizdevuma maksājumus, bet vienlaikus mīkstinot taupības pasākumu prasības, lai tādā veidā veicinātu ekonomikas izaugsmi.

Aprīļa sākumā Grieķija veica 459 miljonu eiro maksājumu, atdodot daļu aizdevuma SVF, tomēr nākamo sešu mēnešu laikā tai jāatdod kreditoriem nepilni 20 miljardi eiro.

BNS

Tēmas