Indijā masu protesti, valdībai no cietuma atbrīvojot 11 uz mūžu notiesātus izvarotājus
foto: AFP/Scanpix
Visā Indijā notiek protesti pret valdības lēmumu atbrīvot 11 vīriešus, kuriem tika piespriests mūža ieslodzījums par musulmaņu sievietes Bilkisu Bano grupveida izvarošanu.
Pasaulē

Indijā masu protesti, valdībai no cietuma atbrīvojot 11 uz mūžu notiesātus izvarotājus

Jauns.lv

Visā Indijā notiek protesti pret valdības lēmumu atbrīvot 11 vīriešus, kuriem tika piespriests mūža ieslodzījums par musulmaņu sievietes Bilkisas Bano grupveida izvarošanu.

Indijā masu protesti, valdībai no cietuma atbrīvoj...

Zināms, ka reliģisko nemieru laikā Gudžaratas štatā 2002. gadā tika nogalināti arī 14 sievietes ģimenes locekļi.

Notiesātie vīrieši tika atbrīvoti pēc 15 gadu ilga cietumsoda izciešanas.

Reaģējot uz noziedznieku atbrīvošanu, protestētaji izkliedza dažādus saukļus, mudinot valdību atcelt lēmumu izvarotājus atbrīvot.

Indijas kinozvaigzne un sieviešu tiesību aizstāve Šabana Azmi sacīja ziņu aģentūrai AFP: "Tas, kas notika ar Bilkisu Bano, kas notika ar viņas ģimeni.. Mēs nevaram stāvēt un noskatīties, kā tas notiek ar mūsu valsti. Tāpēc mēs visi sanāksim kopā un pacelsim balsi."

"Šī misogīnija un patriarhāts ir tik ļoti pieaudzis un normalizējies līdz tādam līmenim, ka tagad izvarošana ir normāla parādība," sacīja students Aditi, kurš bija ieradies uz protestu.

Vairāk nekā 100 bijušo ierēdņu Indijas galvenajam tiesnesim nosūtījuši vēstuli, kurā pauž, ka izvarotāju atbrīvošanai būs ietekme uz visu sieviešu drošību.

Par lēmumu atbrīvot notiesātos Gudžaratas valdība paziņoja, Indijai svinot savu neatkarības 75. gadadienu.

Sociālajos tīklos izplatījies video, kurā redzams, kā vīrieši stāv rindā pie Godhras cietuma, kamēr tuvinieki dāļā viņiem saldumus un pieskaras viņu kājām, lai izrādītu cieņu.

Pati Bano valdības lēmumu atbrīvot vīriešus nodēvēja par "netaisnīgu" un sacīja, ka tas "satricinājis" viņas ticību taisnīgumam.

Tēmas