Bijušajā "Islāma valsts" bastionā Sīrijā filmē Džekija Čana producētu propagandas filmu
foto: AFP/Scanpix
Filmas veidotāji sola, ka filma būs grāvējs, kurā būs redzama Ķīnas varasiestāžu varonīgā rīcība evakuācijas laikā.
Pasaulē

Bijušajā "Islāma valsts" bastionā Sīrijā filmē Džekija Čana producētu propagandas filmu

Jauns.lv / LETA

Sīrijas galvaspilsētas Damaskas pievārtē esošajā Hadžar al Asvadā, kas kopš 2018.gada, kad tur notika operācija džihādistu padzīšanai, ir pārvērtusies par spoku pilsētu, tiek filmēta Džekija Čana producēta spriedzes filma Ķīnas diplomātijas propagandas mērķiem.

Bijušajā "Islāma valsts" bastionā Sīrijā filmē Dže...

"Home Operation" ("Operācija "Mājas") balstīta 2015.gada notikumos, kad Ķīna evakuēja savus un citu valstu pilsoņus no kara pārņemtās Jemenas.

Jemena tika uzskatīta par pārāk bīstamu vietu, lai tur filmētu atsevišķas filmas ainas, tādēļ nolemts to filmēt Sīrijā.

Hadžar al Asvadā, no kuras palikušas tikai drupas, šonedēļ pulcējās aktieri jemeniešu ciltīm raksturīgos tērpos, sīriešu masu skatos un filmēšanas grupa no Ķīnas.

Džekijs Čans ir filmas galvenais producents, tomēr nav plānots, ka viņš klātienē piedalīsies filmēšanā Sīrijā.

Filmas veidotāji sola, ka tā būs grāvējs, kurā būs redzama Ķīnas varasiestāžu varonīgā rīcība evakuācijas laikā.

Džekijs Čans Jelgavā dodas pie faniem

Arī filmas režisors Jiņsji Suns apstiprināja, ka tā būs propagandas filma, kura būs veidota no “drosmīgo Komunistiskās partijas diplomātu” skatu punkta.

Hadžar al Asvada, kuras nosaukums arābu valodā nozīmē "melnais akmens", reiz bija blīvi apdzīvota Damaskas piepilsēta, kurai līdzās atradās palestīniešu bēgļu nometne Jarmuka.

Abās vietas 2011.gadā, kad Sīrijā sākās pilsoņu karš, kļuva par cīņu epicentru un vismaz daļēji nonāca džihādistu grupējuma "Islāma valsts" kontrolē.

Lai atgūtu abas pilsētas Sīrijas prezidentu Bašaru al Asadu atbalstošie spēki 2018.gada maijā iesaistījās sīvās kaujās ar džihādistiem. Kaujās daļa Hadžar al Asvadas tika pilnībā iznīcināta un pēdējo gadu laikā tur atgriezušies tikai daži iedzīvotāji.

Kara pārvērstajās Sīrijas vietās pēdējā laikā filmas uzņem arī Asada sabiedroto Irānas un Krievijas producenti.

Sīrijas pilsoņkara ikdienas šausminošās ainas

Sīrijas pilsoņkarš, kas notiek jau kopš 2011. gada marta paņēmis jau vairāk nekā 330 000 cilvēku dzīvību. Civiliedzīvotāju upuru vidū ...

2015.gadā Ķīnas jūras spēku kuģi, kas veica pretpirātisma patruļas, tika novirzīti uz Jemenu, lai evakuētu, kā toreiz apgalvoja Ķīnas amatpersonas, simtiem cilvēku no desmit valstīm.

Veiksmīgo operāciju Pekina tolaik pasniedza kā savu jūras spēku panākumu, sava humānisma un pieaugošās ietekmes pasaulē apliecinājumu.