Ar saules enerģiju darbināmu lidmašīnu pirmoreiz mēģinās aplidot apkārt pasaulei. VIDEO
Lidmašīnu darbina četri propelleri, un tās spārni ir aprīkoti ar vairāk nekā 17 000 saules bateriju.
Pasaulē

Ar saules enerģiju darbināmu lidmašīnu pirmoreiz mēģinās aplidot apkārt pasaulei. VIDEO

Jauns.lv

Šveiciešu pilots pirmdien plāno sākt lidojumu pāri Klusajam okeānam, kuru veiks vienatnē vienīgi ar saules enerģiju darbināmā lidmašīnā.

Ar saules enerģiju darbināmu lidmašīnu pirmoreiz m...

Kādreizējais Šveices gaisa spēku pilots Andrē Boršbergs lidojumu plkst.3 pēc vietējā laika (plkst.10 pēc Latvijas laika) sāks no Ķīnas austrumiem. Pēc sešām diennaktīm 62 gadus vecais lidotājs plāno sasniegt Havaju salas. Līdz tām viņam jānolido 5070 jūdzes (apmēram 8160 kilometri).

Ja lidojums būs veiksmīgs, Boršbergs par divām dienām pārspēs ilgākā vienatnē veiktā lidojuma pasaules rekordu.

Boršbergs un viņa partneris Bertrāns Pikārs ceļojumu apkārt pasaulei sāka 9.martā Abudabi ar vieglo "Solar Impulse 2" lidmašīnu, pārmaiņus uzņemoties tās vadīšanu.

Pēc nolaišanās Havaju salās, pārlidojuma septītajā dienā, Boršbergs un Pikārs plāno doties pāri ASV un tad šķērsot Atlantijas okeānu, kas varētu prasīt četras dienas.

Ceļojums plānots 12 gadus.

Pilots Andrē Boršbergs (pa kreisi) un viņa partneris Bertrāns Pikārs.
Pilots Andrē Boršbergs (pa kreisi) un viņa partneris Bertrāns Pikārs.

"Vienmēr ir tik daudz negatīvā par klimata pārmaiņām, un mēs domājam, ka ir svarīgi nākt ar risinājumiem un parādīt, ka zaļās tehnoloģijas ir viens no risinājumiem un ir citi risinājumi," sacīja Boršbergs.

Šveicietis un viņa komanda uzturas Naņdzjinā kopš 21.aprīļa. Klusā okeāna pārlidojumu vairākkārt nācies atcelt laika apstākļu un drošības apsvērumu dēļ.

Lidmašīnu darbina četri propelleri, un tās spārni ir aprīkoti ar vairāk nekā 17 000 saules bateriju. Lidojot apkārt pasaulei, plānots apstāties pavisam 12 vietās. Piecu mēnešu ilgā ceļojuma laikā lidmašīna gaisā pavadīs 25 dienas.

Boršberga partneris Pikārs 1999.gadā veica pirmo nepārtraukto lidojumu apkārt pasaulei gaisa balonā, kura kustībai uz priekšu netika izmantota degviela, bet vienīgi gaisa plūsmas.


LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no video