Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Somijas prezidents un premjerministre Sanna Marina (attēlā) ceturtdien paziņoja, ka atbalsta valsts pievienošanos NATO. (Foto: AP/Scanpix)

Somu sociāldemokrāti atbalsta valsts iestāšanos NATO

Pasaulē
14. maijā 17:06 2022. gada 14. maijā 17:06
  Jauns.lv / LETA
Somijas valdošā Sociāldemokrātu partija sestdien izteikusi atbalstu valsts dalībai NATO, liecina paziņojums, kas pēc šim jautājumam veltītās īpašās sanāksme publicēts partijas tīmekļa vietnē.

Tas ir vēl viens solis, kurš tuvina Somijas oficiālo lēmumu par pieteikuma iesniegšanu dalībai aliansē.

Sociāldemokrātu lēmums nozīmē, ka Somijas parlamentā tagad pastāv plaša vairākuma atbalsts dalībai NATO.

Lai gan lēmumu šajā jautājumā jāpieņem valdībai, tam nepieciešams arī parlamenta akcepts, un vēl pavisam nesen sociāldemokrāti, atšķirībā no konservatīvajiem, uzturēja savus tradicionālos iebildumus pret iespējamo pievienošanos aliansei.

Kā vēstīts, Somijas prezidents un premjerministre Sanna Marina ceturtdien paziņoja, ka atbalsta valsts pievienošanos NATO, un sagaidāms, ka par pieteikumu dalībai aliansei oficiāli tiks paziņots jau svētdien, bet pirmdien par to gaidāmas debates parlamentā.

Uzrunājot partijas kongresa delegātus, Marina sestdien norādīja, ka Krievija neievēro starptautiskos līgumus un ka no tā izriet viens vienīgs secinājums - ir pienācis laiks pievienoties NATO.

Citi šobrīd lasa

Kā latviešu aktrises pazaudēja Emīlijas Benjamiņas māsas briljanta gredzenu
No "salauztas sirds" miris Teksasas skolā nošautās skolotājas vīrs 1
Redzams kartē, taču policija meklēt nesteidzas: Vanagu ģimene piedzīvo detektīva cienīgu atgadījumu 4
Pievienot komentāru