2022. gada 6. jūlijs. Harkiva, Ukraina. (Foto: EPA/Scanpix)

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; Doneckas iedzīvotājus mudina evakuēties 23

Pasaulē
4. aprīlī 10:30 2022. gada 4. aprīlī 10:30 | Papildināts, Šodien 00:00
  Jauns.lv
Kopš šī gada 24. februāra Krievija īsteno iebrukumu Ukrainā. Kopš kara sākuma ar artilēriju un raķetēm apšaudītas vairākas Ukrainas pilsētas, ik dienu valstī bez mitas skanot trauksmes sirēnām. Bojāgājušo Ukrainas civiliedzīvotāju skaits mērāms vairākos tūkstošos, bet agresorvalsts Krievija ziņas par saviem zaudējumiem neatklāj. Kara dēļ pamest savas mājas un bēgļu gaitās doties nācies miljoniem ukraiņu.

Seko Jauns.lv teksta tiešraidei, lai par jaunākajiem notikumiem uzzinātu pirmais. Teksta tiešraides arhīvs skatāms šeit.

Krievijas agresija Ukrainā

  Bēgļi no Ukrainas kontu bankā "Citadele" turpmāk varēs atvērt arī attālināti 00:25

Lai atvērtu kontu, līdz šim bija nepieciešams pieteikt vizīti un ierasties bankas filiālē, līdzi ņemot Ukrainā izdotu ceļošanas dokumentu vai ID, vai Latvijā izdotu termiņuzturēšanās atļauju jeb TUA (ID). Ukrainas pilsoņiem, kuri meklē patvērumu no karadarbības Latvijā, Lietuvā vai Igaunijā, konta atvēršana ir bez maksas.

Kopš Krievijas sāktās karadarbības Ukrainā banka "Citadele" filiālēs Baltijā ir saņēmusi vairāk nekā 4200 pieteikumu no Ukrainas pilsoņiem - kara bēgļiem.

  Kuleba šaubās, ka drīzumā tiks izbeigta graudu blokāde 23:57

Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba pauda, ka Turcijas un ANO organizētajās sarunās starp Ukrainu un Krieviju ir jāizstrādā vairākas loģistikas detaļas un blokādes pārtraukšana būs sarežģīta, ziņo Bloomberg.

"Es nevēlos pievienoties korim, kas saka, ka vienošanās notiks nākamnedēļ," ziņu aģentūrai "Bloomberg" sacīja Kuleba.

  Robežu virzienā no Ukrainas šķērsojuši gandrīz 9 miljoni cilvēku 23:20

ANO bēgļu aģentūra 6. jūlijā paziņoja, ka kopš 24. februāra robežu virzienā no Ukrainas šķērsojuši 8,79 miljoni cilvēku – ceturtā daļa valsts iedzīvotāju.

  Zelenska partijas deputāts apsūdzēts valsts nodevībā 23:18

Ģenerālprokuratūra paziņoja, ka tā ir izvirzījusi apsūdzību valsts nodevībā Oleksijam Kovaļovam, kurš iepriekš bija prezidenta Volodimira Zelenska partijas "Tautas kalps" deputāts, ziņo "Kyiv Independent".

Izmeklēšanā noskaidrots, ka Kovaļovs publiski atbalstījis Krievijas karaspēku un piekritis dienēt Hersonas apgabala Krievijas okupācijas valdībā.

Kovaļovs maijā tika izslēgts no Zelenska partijas.

  Šolcs nodēvē AfD par Krievijas partiju 22:49

Vācijas kanclers Olafs Šolcs trešdien parlamentā nodēvējis labējo eiroskeptiķu partiju "Alternatīva Vācijai" (AfD) par Krievijas partiju.

Šolcs atbildēja uz AfD deputāta jautājumu, kurš nodēvēja Krievijai noteiktās sankcijas par veltīgām un aicināja iedarbināt gāzesvadu "Nord Stream 2", kas savieno Krieviju ar Vāciju.

"AfD ir ne tikai labā spārna populistu partija, bet arī Krievijas partija," izteicās kanclers.

Šolcs savā atbildē uzsvēra, ka Vācija gatavojas iztikt bez Krievijas naftas un gāzes un veido tam nepieciešamo infrastruktūru.

  Okupanti veikuši apšaudi Dņepropetrovskas apgabalā 22:17

Ievainoti vismaz trīs civiliedzīvotāji, raksta "The Kyiv Independent". Viens no ievainotajiem ir smagā stāvoklī.

Dņepropetrovskas apgabala padomes vadītājs Mikola Lukašuks sacīja, ka Krievijas spēki trāpīja ēkai ar lauksaimniecības tehniku.

  Kā Ukrainas armija turpina cīņu pret okupantiem 01:45

 

  Okupantu viltus mērķi pret iespējamo ukraiņu raķešu apšaudi 00:33

 

  Pāvests Francisks plāno apmeklēt gan Maskavu, gan Kijivu 23:58

Pāvests Francisks šomēnes apmeklēs Kanādu, bet pēc tam viņš cer doties gan uz Krieviju, gan uz Ukrainu "cik drīz vien iespējams".

 

  Zviedrijas premjerministre apmeklē zvērību skarto Buču 23:32

Zviedrijas premjerministre Magdalēna Andersone apmeklējusi zvērību skarto Buču.

Zviedru delegācija apmeklēja vietu, kur tika atrasts krievu spīdzināto un noslepkavotu cilvēku masu kaps.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pateicies par izrādīto solidaritāti ar ukraiņiem.

 

  ES vēlas līdz jūlija beigām vienoties par septīto sankciju paketi pret Krieviju un Baltkrieviju 23:11

Eiropas Savienība (ES) vēlas līdz jūlija beigām vienoties par septīto sankciju paketi pret Krieviju un Baltkrieviju. Tas novērsīs dažas nepilnības, kā arī embargo zelta importam.

  Leģiona "Freedom of Russia" cīnītāja uzrunā krievu karavīrus 22:48

Leģiona "Freedom of Russia" [cīnās Ukrainas pusē] cīnītāja sacīja, ka devusies cīnīties par Ukrainu, jo vēlas atriebt sava vīra un krievu karavīru nāvi, kurus nāvē nosūtīja prezidents Vladimirs Putins.

 

  Ukrainas bruņotie spēki atrodoties kilometra rādiusā no Hersonas; armija to noliedz 22:28

Ukrainas bruņotie spēki atrodas kilometra rādiusā no Hersonas, ziņo "Economist", atsaucoties uz Ukrainas izlūkdienesta virsnieku.

Tikmēr Ukrainas armija noraida šo "The Economist" apgalvojumu.

  Ukrainas robežsardzes dienests publicējis fotogrāfiju ar Ukrainas karogu Čūsku salā 22:06

 

  NATO Eiropas spēku pavēlnieka amatā stājies ASV ģenerālis Kristofers Kavoli 21:45

NATO spēku Eiropā pavēlnieka amatā pirmdien stājies ASV ģenerālis Kristofers Kavoli. Līdz šim Kavoli bija ASV sauszemes spēku pavēlnieks Eiropā un Āfrikā.

Jaunajā amatā Kavoli stājas laikā, kad "Eiropā ir atgriezies nežēlīgs  konflikts",  ceremonijā NATO galvenajā mītnē Briselē sacīja alianses ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs, atgādinot par Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Kavoli pienākumos būs plānot un īstenot militāros pasākumus, lai nostiprinātu alianses dalībvalstu aizsardzību un atturētu Krieviju.

  Kā Zaporižjas virzienā iznīcina okupantus 21:21

 

  ES izveidos starptautisku platformu Ukrainas atjaunošanai pēc kara 20:55

Eiropas Savienība (ES) izveidos starptautisku platformu Ukrainas atjaunošanai pēc kara, sacīja Eiropas Komisijas vadītāja Urzula fon der Leiena.

 

  Ukrainas atjaunošanai nepieciešami 750 miljardi dolāru 20:29

Ukrainas atjaunošanai nepieciešami 750 miljardi dolāru, norādījis Ukrainas premjerministrs Deniss Šmigals.

Kā galveno finansējuma avotu Kijiva saskata konfiscētos Krievijas Federācijas aktīvus.

  Ukrainā arestēti 315 dzelzceļa vagoni ar Krievijas un Baltkrievijas minerālmēsliem 20:08

Ukrainā arestēti 315 dzelzceļa vagoni ar Krievijas un Baltkrievijas minerālmēsliem par kopējo summu 360 miljoni grivnu (apmēram 12 miljoni ASV dolāru).

Ukrainas Ģenerālprokuratūra ziņoja, ka dzelzceļa vagoni valstī iebrauca, pārkāpjot muitas likumdošanu.

  ĀM parlamentārā sekretāre norāda uz nepieciešamību atbalstīt Ukrainas atjaunošanas un tālāko reformu procesu 19:42

Nepieciešams atbalstīt Ukrainas atjaunošanas un tālāko reformu procesu, uzskata Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV).

"Latvija ir gatava dalīties savā valsts pārvaldes un ekonomikas transformācijas pieredzē, lai palīdzētu Ukrainai, kā arī sniegt tūlītēju atbalstu ekonomikas un infrastruktūras atjaunošanas darbā," uzsvēra parlamentārā sekretāre.

Kopējais Latvijas atbalsts - finanšu, militārais un divpusējais - Ukrainai patlaban veido vismaz 220 miljonus eiro. Kalniņa-Lukaševica sarunās norādīja, ka Latvija ir gatava sniegt tūlītēju atbalstu, jo cietušajiem cilvēkiem, ar skatu uz nākamo ziemu, nepieciešams patvērums un pamata infrastruktūra.

Karš Ukrainā sākās, Krievijas prezidentam Vladimirs Putins ceturtdien, 24. februārī, negaidīti sakot runu Krievijas televīzijā, paziņojot par "militāru operāciju" Ukrainā un aicinot Ukrainas armiju "'nolikt ieročus".

"Es esmu pieņēmis lēmumu par militāru operāciju," sacīja Putins neilgi pirms plkst.6 (plkst.5 pēc Latvijas laika). 

Viņš apgalvoja, ka operācijas mērķis ir civiliedzīvotāju aizsardzība un tā ir atbilde uz draudiem no Ukrainas puses. Putins piebilda, ka Krievijai nav mērķis okupēt Ukrainu un ka atbildība par asinsizliešanu gulstas uz Ukrainas '"režīmu".

Putins brīdināja pārējās valstis, ka jebkāds mēģinājums iejaukties Krievijas rīcībā novedīs pie "sekām, kādas tās nekad nav redzējušas".

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; Doneckas iedzīvotājus mudina evakuēties 23
Vai šķiras Armanda Pučes un Sanda Ozoliņa ceļi viņu golfa klubā?
Ne tikai nemaksāja, bet dzīvokli atstāja arī nekārtīgu un ar defektiem. Izīrētājs sašutis par Saeimas deputāta palīdzes rīcību 9
Skatīt visus komentārus