Bažījoties par žurnālistu kriminālvajāšanu, "Novaja gazeta" dzēsīs visus materiālus par karu Ukrainā
foto: AP/Scanpix
Pasaulē

Bažījoties par žurnālistu kriminālvajāšanu, "Novaja gazeta" dzēsīs visus materiālus par karu Ukrainā

Jauns.lv / LETA

Krievijas neatkarīgais laikraksts "Novaja gazeta" no savas vietnes un sociālajiem tīkliem dzēsīs visus materiālus par karu Ukrainā, bažījoties par žurnālistu kriminālvajāšanu pēc pieņemtā likuma par kara cenzūru, teikts redakcijas paziņojumā.

Bažījoties par žurnālistu kriminālvajāšanu, "Novaj...

"Mums nav tiesību riskēt ar mūsu biedru brīvību. Taču mēs nevar ignorētu jūsu, mūsu lasītāju, pozīciju, kuri viennozīmīgi izteikušies par darba turpināšanu kara cenzūras apstākļos," teikts paziņojumā.

Iepriekš izdevuma sponsori nobalsoja par valsts uzstādīto nosacījumu izpildi, atspoguļojot Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Pagājušas septiņas dienas, kopš Krievijas agresijas Ukrainā.

Ukrainas brīvības cīņu pirmās septiņas dienas

Pagājušas septiņas dienas, kopš Krievijas agresijas Ukrainā.

Krievijas parlaments piektdien pieņēma grozījumus Krievijas Kriminālkodeksā, kas paredz līdz 15 gadiem ilgu cietumsodu par "viltus ziņām", "valsts bruņoto spēku diskreditāciju" un aicinājumiem ieviest sankcijas pret Maskavu.

Par informācijas izplatīšanu, ko Krievijas varasiestādes uzskata par bruņotos spēkus apmelojošu, draud cietumsods līdz trim gadiem vai naudas sods no 700 000 līdz 1,5 miljoniem rubļu (5900 - 12 800 eiro pēc ECB kursa 1.martā, kad rubļa nestabilitātes dēļ banka pārtrauca publicēt rubļa kursu).

Ukraiņi palīdz savai armijai, aužot kamuflāžas tīklus

Grozījumi paredz 5-10 desmit gadu cietumsodu par "viltus ziņu" izplatīšanu, izmantojot amata stāvokli, personu grupā vai personu grupā, mākslinieciski radot pierādījumus.

Ja apzināta "melīgas informācijas" izplatīšana radījusi smagas sekas, vainīgajam varēs piespriests 10-15 gadu cietumsodu, paredz Valsts domes pieņemtie grozījumi Krievijas Kriminālkodeksā.

Ukraiņu bēgles Olena un Nastja Reminskas pie robežas atvadās no savas mātes Svetlanas. Meitas plāno doties uz Turciju, kur Olenai ir darbs, savukārt māte paliks mājās, Žitomirā, jo viņas vecāki nevēlas pamest Ukrainu.

Kara sāpes un izmisums: cilvēki Ukrainā spiesti pamest mājas un savus mīļos

Krievijas varasiestādes par viltus ziņām pasludinājušas jebkuru informāciju, kas atklāj Ukrainā pastrādātos kara noziegumus, civiliedzīvotāju slepkavošanu, krievu ciestos zaudējumus un ukraiņu tautas pretestību iebrucējiem.

Krievijā pat aizliegts pret Ukrainu uzsākto karu saukt par karu vai iebrukumu, vai jebkurā citā piemērotā vārdā. Visi mediji ir spiesti lietot Kremļa uzspiesto eifēmismu - "specoperācija".