Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Grautiņi Briselē: protests pret Covid-19 vakcīnām pāraudzis vardarbībā; policijai nākas bēgt 12

Pasaulē
23. janvārī 19:22 2022. gada 23. janvārī 19:22
  Jauns.lv
Tūkstošiem demonstrantu svētdien ieradušies Beļģijas galvaspilsētā Briselē, lai protestētu pret Covid-19 vakcīnām un vīrusa omikrona varianta straujās izplatības dēļ noteiktajiem ierobežojumiem.

Laika gaitā protests kļuvis vardarbīgs. Kā ziņo "The Washington Post", policijai pūļa apvaldīšanai nācies pielietot ūdens lielgabalus un asaru gāzi.

Uz protestu pulcējušies vairāki tūkstoši cilvēku, no kuriem daži pat ieradušies no Francijas, Vācijas un citām valstīm. Protestētāji, soļojot pa pilsētas ielām, sauca "Brīvību!". 

Sanākušajiem atkārtoti ignorējot policijas aicinājumus izklīst, likumsargi cilvēkus centās izkliedēt ar jaudīgām ūdens strūklām, bet pilsētas gaisā virmoja kodīga asaru gāze.

Tikmēr protestu līderi, kliedzot megafonā, aicināja cilvēkus turpināt pulcēties un "neļaut viņiem atņemt jūsu tiesības". Vairāki policijas darbinieki cietuši arī no sanākušo agresijas un aculiecinieki fiksējuši, ka likumsargiem nācies bēgt, bailēs par savu dzīvību.

Saudzēti nav arī žurnālisti, dažiem protestētājiem uzmācoties un izsekojot medijus, kuri ar videokamerām filmēja notiekošo. Kādam operatoram sabojāta kamera, bet citam žurnālistam viens no demonstrantiem iespēris ar kāju. Protestētāju gājiena laikā bojājumi nodarīti arī vairākām automašīnām un ēkām.

Protesta organizatori "Europeans United" uzsvēra, ka iestājas par brīvību, demokrātiju, cilvēktiesību un konstitūcijas ievērošanu.

Šī ir jau piektā demonstrācija Briselē pret Covid-19 dēļ noteikto politiku pēdējo divu mēnešu laikā, un, tāpat kā pārējās, tā neilgā laikā kļuva vardarbīga. Aizturētas sešas personas.

Zināms, ka līdzīgas demonstrācijas šodien notiek arī Spānijas pilsētā Barselonā un citās Eiropas valstīs. Galvenokārt protestētāji iebilst pret Covid-19 sertifikātiem un citām prasībām, ko vairākas valdības Eiropā noteikušas kā obligātas cīņā ar katru dienu arvien straujāk izplatījušos vīrusa omikrona variantu.

Barselonas centrā cilvēki uz protestu bija sanākuši vienādos kostīmos un ar saukli "tā nav pandēmija, tā ir diktatūra".

Dalībnieku vidū bija gan tie, kuri ir pret vakcīnām, gan tie, kuri vispār noliedz vīrusa esamību un smagumu. Zināms, ka Spānijā šobrīd arī ārpus telpām obligāti jāvalkā sejas maska, bet starp protestētājiem bija maz tādu, kas šo nepieciešamību ievēroja. Policija paziņojusi, ka demonstrācijās piedalījušies ap 1100 cilvēku.

Citi šobrīd lasa

Draudi ielikt suni mikroviļņu krāsnī, vafeles faniem, fekālijas gultā un baumas par romānu ar advokāti. Jaunākie notikumi Depa prāvā pret Hērdu 1
Pavērsiens Krievijā ieslodzītās basketbola zvaigznes Britnijas Graineres lietā
Policisti bēniņos aiz skursteņa atrod varmāku, kurš vakar nodarīja miesas bojājumus jaunietim ar Ukrainas karogu 8
Skatīt visus komentārus