Pasaulē

Rets gadījums uz stingri apsargātās robežas - kāda persona slepus iebēgusi totalitārajā Ziemeļkorejā

Jauns.lv

Dienvidkorejas militārpersonas svētdien paziņojušas, ka stingri apsargātajā Korejas Demilitarizētajā zonā konstatēta pagaidām neidentificēta persona, kas nelegāli pārbēgusi no Dienvidkorejas uz Ziemeļkoreju.

Rets gadījums uz stingri apsargātās robežas - kāda...

Nav skaidrs, vai tas bijis ārkārtīgi rets gadījums, kad dienvidkorejietis pārbēdzis uz Ziemeļkoreju, vai arī gadījums, kad ziemeļkorejietis, kurš kādu iemeslu dēļ iepriekš pārbēdzis uz Dienvidkoreju, nu atgriezies atpakaļ totalitārā režīma valstī. 

Dienvidkorejas Apvienotais štābs paziņojis, ka persona pamanīta Demilitarizētās zonas austrumu frontē sestdien, ap pulksten 21.20. Militāristi personu pamanījuši, izmantojot termonovērošanas ierīci.

Demilitarizētās zonas muzejs Dienvidkorejā.

Demilitarizētās zonas muzejs Dienvidkorejā

Demilitarizētās zonas muzejs Dienvidkorejā.

Uz notikuma vietu nekavējoties nosūtīti robežsargi, kuri gan nav spējuši atrast meklēto personu. Dienvidkorejas un Ziemeļkorejas robežu bēglis šķērsojis ap pulksten 22.40.

Kāda militārpersona pastāstījusi, ka novērošanas kameras cilvēku, kurš rāpjas pāri dzeloņstiepļu žogam, fiksējušas jau ap pulksten 18.40, bet robežsargs to nav pamanījis.

Dienvidkorejas amatpersonas pastāstīja, ka pašlaik strādā, lai identificētu personu, un nav zināms, vai šī persona joprojām ir dzīva.

Ziemeļkorejas valsts mediji nav ziņojuši par Demilitarizētās zonas nelegālu šķērsošanu.

Tramps Korejas demilitarizētajā zonā tiekas ar Kimu

ASV prezidents Donalds Tramps svētdien Korejas demilitarizētajā zonā ticies ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu, un abu līderu tikšanās ilgusi 50 ...

Zināms, ka nelegāla Korejas Demilitarizētās zonas šķērsošana notiek ārkārtīgi reti, bet vēl retāk fiksēti gadījumi, kad kāds labprātīgi grib iebēgt Ziemeļkorejā.

Ziemeļkorejieši sejas maskās ar uguņošanu un koncertu sagaida Jauno gadu

Ziemeļkorejieši sestdien 1.janvārī, tērpušies sejas maskās, Phenjanā atzīmēja Jauno gadu ar iespaidīgu uguņošanu, vēsta „Reuters”.

Apmēram 34 000 ziemeļkorejiešu kopš deviņdesmito gadu beigām ir pārcēlušies uz dzīvi Dienvidkorejā, lai izvairītos no nabadzības vai politiskās apspiešanas, taču lielākā daļa no viņiem ir ieradušies caur Ķīnu un Dienvidaustrumāzijas valstīm.

Ieskats noslēgtās Ziemeļkorejas veikalos

Liela daļa pārtikas produktu tiek ražota pašā Ziemeļkorejā, savukārt vairums nepārtikas preču - apavi, drēbes, rotaļlietas, tehnika - ievesta no ...

Korejas Demilitarizētā zona tiek uzskatīta par pasaulē vissmagāk apbruņoto valstu robežu. Tiek lēsts, ka 248 kilometrus garajā un 4 kilometrus platajā zonā atrodas aptuveni divi miljoni mīnu, to apsargā dzeloņdrāšu žogi, tanki un arī karaspēks no abu valstu pusēm. 

Tā rit dzīve Phenjaņā. 2016.gada aprīlis.

Jaunākie foto no Ziemeļkorejas

Tā rit dzīve Phenjaņā. 2016.gada aprīlis.