Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Puisēns Lietuvā meklēt patvērumu ieradies divatā ar tēti, un zēnam jau bijušas smagas veselības problēmas. Viņš apglabāts Viļņas musulmaņu kapsētā. (Foto: Pixabay.com)

Lietuvā bēgļu centrā miris 11 gadu vecs migrantu zēns 2

Pasaulē
28. septembrī 14:23 2021. gada 28. septembrī 14:23
  Jauns.lv
Bēgļu uzņemšanas centrā Ruklā (Lietuvā) miris 11 gadu vecs zēns, ziņo Lietuvas mediji. Viņam bijušas smagas veselības problēmas jau pirms ierašanās Lietuvā. Puisēns apglabāts Viļņas musulmaņu kapsētā.

Ruklas bēgļu uzņemšanas centrā ģimene (tēvs ar dēlu) bija ieradusies 6. augustā. Viņi tika nogādāti centrā uzreiz pēc robežas šķērsošanas, jo zēns bija paralizēts, viņam bija epilepsija un citas slimības. Pēc viņa tēva teiktā, bērns invaliditāti ieguva pēc tam, kad pirms gada piedzīvoja galvas traumu savā mītnes zemē.  

Ruklas bēgļu centrā ģimenei tika sniegta medicīniskā palīdzība, nodrošinātas zāles, sociālo darbinieku un psihologa palīdzība. Ģimene dzīvoja stacionārā ēkā, viņiem bija atsevišķa istaba ar tualeti un dušu. 

Svētdien, 26. septembrī, tēvs ziņoja, ka viņa dēla veselība ir pasliktinājusies, bērns sācis smagi elpot. Tika izsaukta ātrā palīdzība, kas uzreiz zēnu kopā ar viņa tēvu nogādāja slimnīcā. Tur bērna dzīvība arī izdzisa. Sākotnējais nāves iemesls - akūti sirds un plaušu darbības traucējumi. "Mēs visi esam satriekti pēc šī zaudējuma. Izsakām visdziļāko līdzjūtību tēvam, kura dēls nomira Lietuvā," svētdien preses konferencē sacīja Ruklas bēgļu uzņemšanas centra direktore Beatriče Bernotiene. 

Migrantu puisēna apbedīšana tika finansēta no Ruklas bēgļu uzņemšanas centra budžeta līdzekļiem. Bērns jau apglabāts Viļņas musulmaņu kapsētā. Pēc Lietuvas Sociālās aprūpes un darba ministrijas datiem, šis ir Lietuvā pirmais gadījums, kad mirst patvēruma meklētājs; līdz šim apbedīt nācies vien ārzemniekus, kuri jau ieguvuši uzturēšanās atļaujas.

Patlaban, pēc Lietuvas mediju rīcībā esošās informācijas, apmēram 20 migrantiem Ruklā ir nopietni veselības traucējumi - onkoloģiskās slimības, epilepsija, depresija, autiskā spektra traucējumi, cerebrālā paralīze, kustību traucējumi. 

Kā apliecina bēgļu uzņemšanas centra pārstāvji, veselības problēmu nomocītajiem migrantiem tiek nodrošināta vajadzīgā ārstēšana, zāles, sociālie pakalpojumi. Centrā katru dienu dežurē ārsts. Ja vajadzīgi papildspēki, ierodas mobilā mediķu brigāde. 

Ruklas bēgļu uzņemšanas centra direktore apstiprināja, ka pašlaik vēl viens nestaigājošs, paralizēts bērns ir nodots mediķu aprūpē, un arī viņa mātei, kas cieš no onkoloģiskas slimības, tiek sniegta vajadzīgā medicīniskā palīdzība.


 

Citi šobrīd lasa

Itālijā greznas kāzas nosvin skaistumkaraliene Ieva Lase
"Satraucošas ziņas ir saņemtas pietiekami daudz" Fūrmanis uzskata, ka Aizsilniecei jāatkāpjas no LĀB prezidentes amata 4
Šokējoša ļaunprātība ASV: trīs bērni veselu gadu dzīvo vienā dzīvoklī ar mirušo brāli
Tēmas: Lietuva
Skatīt visus komentārus

"Дарил охапки роз": музыкальный критик рассказал об ухаживаниях Киркорова

"Он опасен для себя и окружающих": психиатр прокомментировал состояние Андрея Губина