Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Pētnieki Anglijā uziet pamestu lauku māju. Atstātas pat ģimenes fotogrāfijas, un neviens nezina, kāpēc 10

Pasaulē
21. jūlijā 13:04 2021. gada 21. jūlijā 13:04
  Jauns.lv
32 gadus vecais "YouTube" aktīvists Daniels Sims apmeklēja kādu pamestu saimniecību Šropšīrā un izpētīja vecu māju, kurā neviens nedzīvo jau apmēram 25 gadus. Zīmīgi, ka mājā atstātas daudzas svarīgas lietas, it kā tā būtu pamesta steigā.

Daniels tiek dēvēts par pilsētu pētnieku. Viņš jau vairākus gadus kopā ar domubiedriem ceļo pa Angliju, lai savos video iemūžinātu vecas mājas, fermas, slimnīcas un rūpnīcas. Vīrietis nofilmē pamesto ēku telpas un pēcāk šo piedzīvojumu publicē savā "YouTube" kanālā ar nosaukumu BeardedReality.

Virtuvē izskatījās tā, it kā drīzumā kāds taisās brokastot. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Nesen viņš ar savu filmēšanas grupu devās uz pamestu fermu Šropšīrā. Mājas iekšpusē bija daudz ko pētīt, bet vienlaikus tas viesus darīja arī bažīgus.

Viss liecināja par to, ka māja pamesta steigā. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Iekļuvuši vecajā mājā, kuru skāris laika zobs, komanda pamanīja ko dīvainu. Parasti pamestas mājas ir tukšas, jo saimnieki cenšas savākt līdzi visu savu īpašumu, bet šajā gadījumā viss bija savādāk. Kalendārs pie sienas liecināja, ka šajā namā dzīvojuši līdz 1996. gadam, bet virtuvē izskatās tā, ka drīzumā kāds taisās brokastot. Stāv krūzīte, tējas maisiņu bundža, kā arī plastmasas piena pudele.

Pie sienām un plauktos bija atrodas ierāmētas ģimenes fotorāfijas. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Arī pārējās istabās aina bija līdzīga. Šķiet, ka saimnieki māju atstājuši steigā, pametot pilnīgi visu, pat ierāmētas ģimenes fotogrāfijas un zobu birstes. Visur redzamas lelles, kas bērniem visticamāk pietrūka. Pētnieki mājā uzgāja arī svarīgus dokumentus, kas viņus uzvedināja uz drūmām domām. Ja cilvēki nav atgriezušies pat pēc šādiem papīriem, tad cik nopietnas bijušas pārmaiņas viņu dzīvē? Vai viņi toreiz izdzīvoja? Un ja tā, vai viņi ir dzīvi arī šobrīd?

Vienā no plauktiņiem Daniels atrada divas Golliwog figūriņas. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Vienā no plauktiņiem Daniels atrada divas agrāk populārās Golliwog figūriņas. Tēla idejas un stāstu autore bija karikatūriste Florence Keita Uptone. Šādas lietas vēl skaidrāk ļauj saprast, cik ilgi mājā neviens vairs nedzīvo, vēsta "Mirror". Ja 19. vai 20. gadsimtā šādas miniatūrās figūriņas likās normālas, tad šobrīd, turēt tās kā suvenīrus ir nepieņemami, jo to īpašniekus var apvainot rasismā.

Citi šobrīd lasa

Olga Kambala savu perfekto ķermeni ieguvusi divos mēnešos
FOTO: Ostapenko un Čavars iesoļo olimpiskajā stadionā. Tokijas Olimpiskās spēles ir atklātas 2
Vai Tokijā solīja lietu? Mūsu sportistu tērpi soctīklu lietotājiem nepaliek nepamanīti
Tēmas: Anglija, Youtube
Skatīt visus komentārus

"Купальник вас страшнит": пляжные фото певицы Ханны высмеяли подписчики 1

Скандал с Zivert: певица взяла гонорар за концерт в Турции, но от выступления отказалась