Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans par izstāšanos no konvencijas paziņoja martā. (Foto: AFP/Scanpix)

Turcijā stājies spēkā lēmums par izstāšanos no Stambulas konvencijas

Pasaulē
1. jūlijā 11:23 2021. gada 1. jūlijā 11:23
  Jauns.lv / LETA
Turcijā ceturtdien stājies spēkā prezidenta Redžepa Tajipa Erdogana lēmums par izstāšanos no Eiropas Padomes konvencijas par vardarbības pret sievietēm un ģimenē novēršanu un apkarošanu jeb tā sauktās Stambulas konvencijas.

Erdogans par izstāšanos no konvencijas paziņoja martā, tad arī pieņemot attiecīgu lēmumu, kas tagad stājies spēkā.

Starptautiskā cilvēktiesību organizācija "Amnesty International" ceturtdien brīdināja, ka Turcijā pieaug vardarbība pret sievietēm.

"Turcija attiecībā uz sieviešu tiesībām ir pagriezusi pulksteni desmit gadus atpakaļ," sacīja "Amnesty International" ģenerālsekretāre Agnese Kalamāra.

Pēc viņas teiktā, izstāšanās no konvencijas sūta "bezatbildīgu un bīstamu vēstījumu", jo pāridarītāji varēs izvairīties no soda.

Stambulas konvenciju Eiropas Padome pieņēma 2011.gadā, tā stājās spēkā 2014.gadā, un Eiropas Savienība (ES) to parakstīja 2017.gada jūnijā. Tas ir pirmais šāda veida starptautisks dokuments - valstīm, kas to ratificē, jāievēro visaptveroši juridiski saistoši standarti, lai novērstu vardarbību dzimuma dēļ, aizsargātu upurus un sodītu vainīgos.

Stambulas konvencijas mērķis ir novērst un izskaust vardarbību pret sievietēm, kā arī novērst un izskaust vardarbību ģimenē. Ar konvenciju tiek izveidots visaptverošs un daudzpusīgs tiesiskais regulējums nolūkā aizsargāt sievietes no visu veidu vardarbības, mazināt un izskaust vardarbību ģimenē.

Stambulas konvenciju patlaban nav ratificējušas septiņas dalībvalstis: Bulgārija, Čehija, Ungārija, Lietuva, Latvija, Slovākija un Lielbritānija.

Erdogans personīgi parakstīja konvenciju Stambulā, kad viņš vēl bija premjerministra amatā. Vēlāk tā tika ratificēta, taču kā norāda Turcijas organizācija "We Will Stop Femicide Platform", tā ne reizi nav tikusi piemērota.

Kā norāda "We Will Stop Femicide Platform", pagājušajā gadā vien Turcijā tika nogalinātas vismaz 300 sievietes.

Citi šobrīd lasa

33 gadi uz neapdzīvotas salas un svētlaimes beigas. Ko tagad dara par Itālijas Robinsonu Krūzo dēvētais vientuļnieks?
Mūsdienu verdzības upuris no Anglijas: "Man bija 13, kad kaimiņš uzlika roku uz ceļgala. Tad viss sākās..."
Zelta steiks par 800 eiro. Briti paliek "bez vārdiem" par jauno Salta Bae restorānu
Pievienot komentāru

Шикарная грудь и выразительная талия: как выглядит недавно родившая Татьяна Арнтгольц

СМИ: Ларисе Гузеевой перельют плазму донора, переболевшего коронавирусом