Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Cilvēki ar Krievijas pasēm, domājams, izlūkdienestu aģenti, vairākas dienas Grieķijā izsekoja baltkrievu opozīcijas žurnālistu Romānu Protaseviču un viņa draudzeni Sofiju Sapegu. (Foto: AFP/Scanpix)

Protaseviču Grieķijā izspiegoja profesionāļi ar Krievijas pasēm 8

Pasaulē
3. jūnijā 16:37 2021. gada 3. jūnijā 16:37
  Jauns.lv / LETA
Cilvēki ar Krievijas pasēm, domājams, izlūkdienestu aģenti, vairākas dienas Grieķijā izsekoja baltkrievu opozīcijas žurnālistu Romānu Protaseviču un viņa draudzeni Sofiju Sapegu, atsaucoties uz Grieķijas amatpersonām, vēsta portāls "VICE World News".

"Amatpersonas no Grieķijas Nacionālā izlūkdienesta (EYP) vietējiem preses izdevumiem stāstījuši, ka vismaz trīs nezināmi aģenti izsekojauši Protaseviču Atēnās kopš viņa ierašanās pirms 9.maija konferences. Pēc konferences beigām 16.maijā tiek uzskatīts, ka Protasevičs kopā ar partneri devās atvaļinājumā uz vairākām dienām Krētā, kur viņus arī novēroja, kā tiek uzskatīts, Krievijas vai Baltkrievijas izlūkdienestu darbinieki," teikts Mičela Prothero rakstā.

Kāda Grieķijas Iekšlietu ministrijas amatpersona sacījusi, ka novērošanas videokameru ieraksti no viesnīcām Krētā un lidostas pierāda, ka Protaseviču un viņa draudzeni izspiegoja profesionāļi ar Krievijas pasēm. Grieķijas izlūkdienesti uzskata, ka šie cilvēki strādāja Baltkrievijas labā un palīdzēja noskaidrot, ka Protasevičs atrodas lidmašīnā, kas pārlido Baltkrieviju.

Baltkrievija izsauca globālu sašutumu, 23.maijā piespiežot Minskā nolaisties lidsabiedrības "Ryanair" reisa Atēnas-Viļņa lidmašīnai, lai aizturētu baltkrievu opozīcijas žurnālistu Protaseviču un viņa draudzeni Sofiju Sapegu.

Citi šobrīd lasa

FOTO: tādas bija greznākās kāzas šovasar jeb Kā precējās Žanis un Alīna Peineri
FOTO: Dončičs un citas slovēņu basketbola zvaigznes Tokijā ne tikai labi spēlē, bet arī uzdzīvo un pārkāpj noteikumus 2
VIDEO: saniknots par nesaņemto naudu, vīrietis Vācijā ar ekskavatoru sagrauj jaunbūvi 3
Skatīt visus komentārus

Потеряв работу на "Давай поженимся!", астролог Василиса Володина начала торговать гороскопом прививок

"Гостеприимная Юрмала": Николаев и Проскурякова показали свои посиделки с подругами