Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
AFP/Scanpix

Beļģijā ar "AstraZeneca" tiks vakcinēti tikai par 55 gadiem vecāki cilvēki 2

Pasaulē
7. aprīlī 22:37 2021. gada 7. aprīlī 22:37
  Jauns.lv / LETA
Beļģija trešdien paziņoja, ka turpmāk ar "AstraZeneca" Covid-19 vakcīnu tiks vakcinēti tikai par 55 gadiem vecāki cilvēki.

Vakcinācija ar šo preparātu tiek apturēta vecuma grupā no 18 līdz 55 gadiem, ņemot vērā "jaunākos zinātniskos ieteikumus", teikts Veselības ministrijas paziņojumā, piebilstot, ka cilvēkiem šajā grupā tiks piedāvāta vakcinēšanās ar "BioNTech/Pfizer" un "Moderna" vakcīnām.

Atšķirībā no citām Eiropas Savienības (ES) valstīm Beļģija līdz šim nebija ierobežojusi "AstraZeneca" vakcīnas izmantošanu pieaugušajiem, ņemot vērā Eiropas Zāļu aģentūras rekomendācijas, ka vakcīnas ieguvumi atsver riskus.

Paziņojumā norādīts, ka izmaiņām "būs maza ietekme uz patlaban notiekošo vakcinācijas kampaņu, jo šobrīd tiek vakcinēti gados veci cilvēki".

Lēmums pieņemts starpministriju sanāksmē trešdien, un tas no jauna tiks izvērtēts pēc četrām nedēļām.

Skaidrojot lēmumu, ministrija norādīja, ka "AstraZeneca" vakcīna būtiski samazina hospitalizācijas un nāves riskus 56 gadus veciem un vecākiem cilvēkiem.

Jaunākiem cilvēkiem ieguvumi no "AstraZeneca" vakcīnas ir "lieli", tomēr alternatīvas vakcīnas kļūst arvien pieejamākas, un tām ieguvumu un risku attiecība ir labāka.

Kā liecina ministrijas aplēses, Beļģijā vecuma grupā virs 55 gadiem trombu veidošanās teorētiskais risks pēc vakcinācijas ar "AstraZeneca" preparātu ir 1,4 gadījumi uz 700 000 vakcīnas devu.

Citi šobrīd lasa

Kārlis Lācis un sievas faktors: "Vīriešiem pēc 40 mīlestība ir... pieaugusi"
Iedvesmojošs stāsts: kā albīna ķīniešu meitene no bērnunama kļuva par žurnāla “Vogue” modeli
Picas pagatavošanas automāts Romā izbrīna un pat dzen šausmās itāļus 1
Skatīt visus komentārus

Юлия Меньшова запечатлела 79-летнюю Алентову в узких шелковых брюках в ресторане

55 лет спустя: как сложились судьбы актеров из польского сериала "Четыре танкиста и собака"