Suecas kanālā iestrēgušais konteinerkuģis katru dienu aiztur kravas 9,6 miljardu ASV dolāru vērtībā
Velkoņi un specializēts bagarētājs cenšas piektdien atbrīvot Ēģiptē Suecas kanālā iestrēgušo vienu no pasaules lielākajiem konteinerkuģiem "Ever Given", kas pilnībā nobloķējis kustību globālajai ekonomikai vitāli svarīgajā transporta artērijā.
Vismaz 150 kuģi gaida, kad "Ever Given" atbrīvos kanālu, paziņoja kompānija "Leth Agencies", kas sniedz pakalpojumus kanālā.
No satelīta un dzīvē: Suecas kanālu aizšķērsojis milzīgs konteinerkuģis
Milzīgs konteinerkuģis uzskrējis uz sēkļa Suecas kanālā, kad vēja brāzma novirzījusi to no kursa, bloķējot kuģu satiksmi vienā no pasaules ...
BBC vēsta, ka kanālā iesprostotais milzenis katru dienu aiztur kravas 9,6 miljardu ASV dolāru vērtībā (8,18 miljardi eiro). No tā izriet, ka svarīgais tirdzniecības ceļš starp austrumiem un rietumiem stundā nodrošina 400 miljonus ASV dolāru. Žurnāls "Lloyd's List", kas specializējas kuģniecības ekonomikā, norāda, ka satiksme uz rietumiem dienā nodrošina aptuveni 5,1 miljardu ASV dolāru, bet uz austrumiem - aptuveni 4,5 miljardus ASV dolāru.
Piektdienas rītā kuģis joprojām ir iestrēdzis un nav zināms, kad to izdosies atbrīvot, pavēstīja "Leth Agencies".
Suecas kanāla pārvaldes amatpersona sacīja, ka darbs ir sarežģīts un tajā iesaistītās kompānijas cenšas izvairīties no sarežģījumiem, kā dēļ kanāls varētu palikt slēgts vēl ilgāk.
Suecas kanāla pārvalde ceturtdienas vakarā pavēstīja, ka nepieciešams aizvākt no 15 000 līdz 20 000 kubikmetru smilšu, lai sasniegtu 12 līdz 16 metru dziļumu, kas ļaus "Ever Given" atkal brīvi peldēt.
Zem Panamas karoga kuģojošais 400 metrus garais un 59 metrus platais kuģis "Ever Given" otrdien sliktos laikapstākļos sagriezās sāniski un iestrēga, pilnībā apturot kuģošanu Suecas kanālā.
Kuģis bija ceļā uz Nīderlandes ostu Roterdamu.
Pirms vairāk nekā 150 gadiem izraktais Suecas kanāls ir viens no svarīgākajiem pasaules tirdzniecības ceļiem.
Pagājušajā gadā pa kanālu izbrauca teju 19 000 kuģu, pārvadājot vairāk nekā vienu miljardu tonnu kravas.