Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
ASV stratēģiskie bumbvedēji "B-1B Lancer". (Foto: REUTERS/SCANPIX)

ASV stratēģiskie bumbvedēji integrēsies ar NATO sabiedrotajiem Baltijas reģionā

Pasaulē
3. martā 13:05 2021. gada 3. martā 13:05
  Jauns.lv / LETA
Ramšteinas ASV Gaisa spēku bāze, Vācijā - ASV stratēģiskie bumbvedēji "B-1B Lancer" no 7.bumbvedēju brigādes, Daiesas Gaisa spēku bāzes Teksasā, veiks treniņlidojumus reģionā, tai skaitā Ziemeļu un Baltijas jūras starptautiskajā gaisa telpā.

Kā informēja ASV vēstniecības Rīgā Preses un kultūras nodaļa, treniņlidojumi notiks 3.martā, pārlidojot pāri Rīgas Starptautiskajai lidostai, aptuveni plkst.15. Treniņlidojumā tiks integrēti un piedalīsies arī NATO sabiedroto iznīcinātāji.

ASV Gaisa spēku komandieris Eiropā un Āfrikā ģenerālis Džefs Harigans norādīja, ka pastāvīgā klātbūtne ir mūsu redzamākais apliecinājuma un apņemšanās simbols mūsu sabiedrotajiem, kas nodrošina potenciālo pretinieku atturēšanu.

"Šodienas misija sūta skaidru vēstījumu, ka mūsu uzticība sabiedrotajiem ir nesatricināma. Mēs esam kopā, lai izpildītu misiju un sasniegtu kopīgo reģionālās drošības mērķi," akcentēja Harigans.

ASV stratēģisko bumbvedēju treniņlidojumi demonstrē ASV apņemšanos NATO alianses kolektīvajai aizsardzībai un ir redzams pierādījums ASV plašākas atturēšanas spējām, pauda ASV vēstniecības Rīgā Preses un kultūras nodaļā.

Citi šobrīd lasa

Ļaudis satraucas - vai Kiviču pāra suns nonācis dzīvnieku patversmē? 7
FOTO: ar vizualizācijām parāda, kāds varētu izskatīties "Rail Baltica" nākotnes ātrgaitas vilciens 13
Samaksās jau darba intervijā: "McDonald's" milzu grūtības piesaistīt jaunus darbiniekus 1
Pievienot komentāru

Счастливая герцогиня Кэтрин появилась на публике после похорон принца Филиппа

Тилль Линдеманн спел советский хит на русском языке, и теперь все гадают - зачем!