Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Putins jauniešus uzrunā no noslēpumaina bunkura, aiz kura logiem ne visai prasmīgi uzzīmēts mežs
Krievijas prezidents Vladimirs Putins savas valsts studentiju uzrunājis no noslēpumaina bunkura, jo skaistā dabas panorāma aiz viņa kabineta loga ir fotomontāža, nevis Tveras apgabala ainava. (Foto: ekrānuzņēmums no video)

Putins jauniešus uzrunā no noslēpumaina bunkura, aiz kura logiem ne visai prasmīgi uzzīmēts mežs 31

Pasaulē
28. janvārī 06:04 2021. gada 28. janvārī 06:04
 
Elmārs
Barkāns
Nedēļu pēc krievu opozicionāra Alekseja Navaļņija aresta un viņa vadītā fonda uzņemtās skandalozās filmas par Putina pili pirmizrādes atkal uzvirmojušas runas par Krievijas prezidenta noslēpumainajiem bunkuriem, rezidencēm un uzturēšanās vietām. Pirmdien, Krievijas Studentu dienā, Vladimirs Putins savas valsts jauno paaudzi videorežīmā uzrunāja no noslēpumaina kabineta, kuram aiz logiem attēlotā dabas ainava acīmredzami bija fotomontāža.

Kremļa preses dienests izplatījis paziņojumu, ka 25. janvārī prezidents studentus uzrunājis no kādreizējās PSRS līdera Leonīda Brežņeva medību rezidences “Rusj” Tveras apgabala Zavidovā, kas tagad ir viena no Krievijas Federācijas prezidenta rezidencēm. Tomēr, sīkāk izpētot videomateriālu, māc šaubas, vai tik tiešām uzruna, kurā Putins skaidro, ka viņam nepiederot nekāda pils Gelendžikā un sola bargi sodīt 23. janvāra protestu dalībniekus, viņus dēvēdams par teroristiem, uzņemts Tveras apkārtnē.

Uz to sociālajos tīklos norādījusi Krievijas augstāko aprindu personība, televīzijas raidījumu vadītāja un Krievijas politiskās opozīcijas aktīviste Ksenija Sobčaka. Viņa raksta: “Jauna sazvērestības teorija: koki un lapene (aiz Putina kabineta logiem) ir uzkrāsoti uz žoga, tā nav Zavidova”.

Putins uzrunā Krievijas studentus (video 1.02 min. skaidri var redzēt, ka panorāma aiz viņa kabineta loga ir mākslīgi izveidota):

Tik tiešām, rūpīgāk ieskatoties videomateriālā, var redzēt, ka aiz loga esošā panorāma ir videomontāža: koki aug nedabīgi taisnā līnijā.

1999. gada rudens. Toreizējais Krievijas prezidents Boriss Jeļcins Tveras apgabala Zavidova rezidencē tiekas ar savu pēcteci Vladimiru Putinu. Ainava aiz loga ir gluži citādāka nekā šobrīd Kremļa izplatītajā video. (Foto: Vida Press)

Rezidenci “Rusj” Zavidovā padomju laikā uzbūvēja PSRS līdera Leonīda Brežņeva vajadzībām, jo viņš uz turieni bija iemīļojis doties medības. Pēc tam rezidence nonāca Krievijas prezidentu rīcībā. 

Saistītās ziņas

Kremlis paziņo, ka "Putina pils" patiesībā piederot kādam uzņēmējam 9
Kas notiek aiz Putina pils mūriem Gelendžikā? 4
VIDEO: Alekseja Navaļnija fonds publicē šokējošu video, kurā atklāts viss par "Putina pili" un korupciju Krievijā 28

Ziņu arhīvos rodami vēsturiski foto, kuros redzamas ainavas aiz Zavidovas logiem, kas kardināli atšķiras no pašreizējām. Piemēram, 1999. gada rudenī uzņemtajā foto ar toreizējā Krievijas prezidenta Borisa Jeļcina tikšanos ar savu pēcteci Vladimiru Putinu skats aiz loga ir gluži citādāks nekā šobrīd Kremļa izplatītajā video. Tiesa gan, nav zināms no kura skatu punkta abas fotoliecības ir uzņemtas.

Citi šobrīd lasa

"Dzīvojam katrs savā kaktā, jo bail iziet ārā," - Ludmila no Balviem pastāsta par dzīvi Covid-19 plosītajā mazpilsētā 11
Vai tiešām Latvijas influenceri pelna pat 2000 eiro par ierakstu?
Simtiem sirmgalvju Latvijas pierobežā Covid-19 pandēmijas laikā praktiski palikuši bez ārsta un medikamentiem 4
Skatīt visus komentārus

"Я сделала ему предложение": стриптизерша собралась замуж за 19-летнего сына Наташи Королевой

"Зачем надо было рушить семью?": звезды, которые жалеют о разводе