Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
OMON kaujinieki un pret Lukašenko režīmu protestētjošie studenti Minskā. (Foto: EPA/Scanpix)

Baltkrievijas varasiestādes plānojušas Lukašenko režīma pretiniekus izvietot koncentrācijas nometnē 4

Pasaulē
15. janvārī 14:37 2021. gada 15. janvārī 14:37
  Jauns.lv / LETA
Baltkrievijas iekšlietu ministra vietnieks Nikolajs Karpenkovs runājis par iespēju izveidot koncentrācijas nometni Aleksandra Lukašenko režīma pretinieku izolēšanai, liecina nopludināts audioieraksts.

Šo ierakstu publiskojusi organizācija BYPOL, kuru izveidojuši bijušie Baltkrievijas spēka struktūru darbinieki, kas atbalsta opozīciju.

Pēc BYPOL sniegtās informācijas, ierakstā dzirdama Karpenkova uzstāšanās kādā sanāksmē oktobra beigās.

"Tiek veidota datu bāze. Ja kāds iekļuvis šajā datu bāzē otrreiz, viņam tur jāpaliek. Ir teikts, ka jāizstrādā, jāizveido nometne - nevis karagūstekņiem, pat ne internētajiem, bet nometni tiem ar īpaši asajiem nagiem, kur viņus nometināt. Un apvilkt ar dzeloņdrāti pa perimetru," ierakstā saka Karpenkovs.

Pēc BYPOL rīcībā esošajām ziņām,  plāni ierīkot šādu nometni Brestas apgabala Ivacevičos tikuši apspriesti, taču nav īstenoti.

Ierakstā arī dzirdams, ka Karpenkovs teic, ka Lukašenko personīgi atļāvis izmantot šaujamieročus pret protestētājiem: "Attiecībā uz ieroču izmantošanu valsts vadītājs mūs ir piesedzis no visām pusēm. Viņš saka - bez prāta, protams, ieročus uzreiz izmantot nevajag. Jādod cilvēkam iespēja šajā situācijā, lai viņš saprastu. Bet ja nē, tad gan jābliež! Jo tāds laiks. Nevis krāsainā revolūcija, bet hibrīdkarš."

Karpenkovs arī pieminējis, ka 10.augustā protesta akcijas dalībnieks Aleksandrs Taraikovskis gājis bojā, jo viņam krūtīs trāpījusi gumijas lode.

Citi šobrīd lasa

Nagu sēnīti var uzveikt arī ar lokāli lietojamiem līdzekļiem
FOTO: Samanta Tīna prieka pilna dodas uz lidostu un ceļo uz Eirovīziju 4
Vulkāns Islandē pieņemas spēkā - tas redzams arī no Reikjavīkas 1
Skatīt visus komentārus

"Жаль, что вам и другим "кокосовым" экспертам не побывать на королевских праздниках": Киркоров защитил Бузову от Гордон

Дубай и Мальдивы: яркие фото Кудрявцевой, Бородиной, Топурии и других с отдыха