Tankos un ar automātiem rokās: 800 sievietes Sīrijā cīnās pret nemierniekiem. FOTO
Nekad iepriekš Sīrijas armijā nebija sieviešu vienības, taču tāda tika izveidota pagājušajā gadā. Kopumā apmēram 800 sieviešu - pārsvarā brīvprātīgās - konfliktu plosītajā Sīrijā pūlas nosargāt Bašara Al Asada režīmu, ik dienu cīnoties ar "Islāma valsti" un vairākiem citiem radikāliem grupējumiem.
Kamēr simtiem tūkstošu jaunu vīriešu bēg no Sīrijas ar mērķi rast mieru Eiropas gādībā un pārticībā, šīs dāmas ņem rokās Kalašņikovus, lai aizstāvētu savu zemi no radikālā islāma. Pirms pievienošanās armijai, kas bāzēta Damaskā, desantnieces iziet piecu mēnešu apmācību, kur tiek apgūta tanku vadīšanas prasme, kā arī snaipera prasmes smalkumi.
Pirmās vienības armijas frontē parādījās pirms gada, kad Asads izsludināja rekrutēšanu, dodot sievietēm iespēju "būt līdzvērtīgām vīriešiem it visās jomās". Vienlaikus izskanēja bažas, ka sīrieties karā tiek iesaistītas tāpēc, ka ir pārāk milzīgs kritušo vīriešu skaits - četru gadu laikā Sīrijas konfliktos gājuši bojā vairāk kā 50 tūkstoši kareivju.
800 dāmu lielais brīvprātīgo karotāju pulks nav liels, taču tam nemitīgi ir papildinājums. Daudzas sievietes izvēlas stāties vienībā pēc tam, kad bruņoti nemiernieki nogalinājuši viņu vīrus, tēvus un brāļus. Viena no "talantīgākajām" armijniecēm - 20 gadu vecā Rima - lepojas ar savu rekordu, proti, vienā dienā Rima nošāvusi vienpadsmit bruņotu nemiernieku: "Godīgi sakot, es varu sākt raudāt, ja netrāpu," Rimas sacīto atstāsta "Telegraph".
Šīm sīrietēm komandieri ļauj darboties tajā virzienā, kurā katrai ir dotības. Viena izcili stūrē tanku, cita perfekti pārvalda ložmetēju, vēl kādai ir labas novērošanas un ziņošanas spējas.
Pilsoņu karš Sīrijā ilgst jau ceturto gadu. Pirmdien Krievijas Ārlietu ministrijas paziņoja, ka Krievija turpinās apgādāt Damasku ar militāro aprīkojumu cīņai pret terorismu. Bašars Al Asads un viņa armija, tostarp sieviešu bataljons, ir Kremļa atbalstīts, taču nemierniekus, kas vēlas gāzt pastāvošo režīmu, lielākoties atbalstot Rietumi. Radikālo islāmistu jeb džihādistu grupējumi kļūst arvien vairāk un spēcīgāki.
Jau 15 gadus Sīriju vada Bašars al Asads, un tā ir viena no Krievijas tuvākajām sabiedrotajām Tuvajos Austrumos. Maskava pēdējās nedēļās cenšas ieņemt aktīvāku starpnieka lomu attiecībā uz Sīrijas pilsoņkaru un starptautiskajiem centieniem cīnīties pret "Islāma valsti", kas kontrolē prāvas teritorijas Sīrijā un Irākā.
Kopš konflikta sākuma no Sīrijas aizbēguši jau 4 miljoni cilvēku.
Sīrijas armijas sieviešu bataljonā karo 800 dāmu
Nekad iepriekš Sīrijas armijā nebija sieviešu vienības, taču tāda tika izveidota pagājušajā gadā. Kopumā apmēram 800 sieviešu - pārsvarā brīvprātīgās ...