ASV mirušo cilvēku skaits šogad pirmo reizi pārsniegs trīs miljonus
ASV mirušo cilvēku skaits šogad pirmo reizi pārsniegs trīs miljonus, liecina sākotnējie statistikas dati.
Galvenokārt tas skaidrojams ar jaunā koronavīrusa pandēmiju, bet pieaugusi arī mirstība no citām slimībām, tostarp vairāku veidu sirds slimībām.
Pilnie dati par mirstību 2020.gadā nebūs pieejami vēl vairākus mēnešus. Taču sākotnējie dati liecina, ka šogad mirušo skaits pārsniegs 3,2 miljonus, kas būs par vismaz 400 000 vairāk nekā 2019.gadā.
Mirušo skaits ASV ir pieaudzis vairumā gadu, taču šogad pieaugums būs aptuveni 15% vai pat vēl vairāk.
Slimi cilvēki, mirušo ķermeņi un nogurušas sejas - Ņujorkas ikdiena 2020.gada aprīlī
Ņujorka kļuvusi par Covid-19 visplašāk skarto vietu ASV. Līdz otrdienai Ņujorkā konstatēti vairāk nekā 108 tūkstoši saslimušo, 7 349 cilvēki ...
Tādā gadījumā, tas būs lielākais ikgadējais pieaugums kopš 1918.gada, kad Pirmajā pasaules karā dzīvību zaudēja desmitiem tūkstošiem ASV karavīru un simtiem tūkstošiem amerikāņu nomira no gripas.
Togad mirušo skaits pieauga par 46%, salīdzinot ar 1917.gadu.
Jaunais koronavīruss ASV laupījis dzīvību vairāk nekā 318 000 cilvēku un katru dienu prasa arvien jaunus upurus.
2019.gada mirstības rādītājs ASV nedaudz nokritās un paredzamais mūža ilgums otro gadu pēc kārtas pieauga par vairākām nedēļām. Taču šogad paredzamais dzīves ilgums var samazināties par veseliem trim gadiem, prognozē Slimību kontroles un profilakses centra (CDC) eksperts.
CDC pērn reģistrēja 2 854 838 nāves gadījumus, kas ir par gandrīz 16 000 vairāk nekā 2018.gadā. Parasti mirušo skaits gadā pieaug par aptuveni 20 000 līdz 50 000, kas daļēji skaidrojams ar iedzīvotāju novecošanos.
2019.gadā ASV samazinājās pašnāvību skaits, salīdzinot ar 2018.gadu. Taču sākotnējie dati liecina, ka šogad pašnāvību skaits nav turpinājis samazināties, bet pārdozēšanas izraisītu nāves gadījumu skaits ievērojami pieaudzis.
Gada laikā līdz maijam ASV reģistrēts 81 000 nāves gadījumu pārdozēšanas rezultātā, un tas ir lielākais jebkad reģistrētais skaitlis 12 mēnešu posmā, pagājušajā nedēļā ziņoja CDC.
Eksperti uzskata, ka viens no faktoriem varētu būt pandēmijas radītie šķēršļi narkomānu ārstēšanai. Cilvēki arī biežāk sākuši lietot narkotikas vienatnē, kas nozīmē, ka pārdozēšanas gadījumā, viņiem līdzās nav neviena, kas varētu sniegt palīdzību.
Taču, iespējams, vislielākais faktors ir pašas narkotikas, kuru kvalitāte līdz ar pandēmijas sākšanos ir kritusies.