Kā kaimiņvalstī sprieda par nodokļiem – nakts sēdē deputāti malko konjaku un līgojas Igaunijas parlamenta gaiteņos
Nakts dzīve Igaunijas parlamentā: spriežot par nākamā gada nodokļu politiku deputāts Madis Millings ierāvis konjaciņu, kamēr viņa kolēģu prātus nodarbināja Bēthovena „Oda priekam” popularizēšana.
Pasaulē

Kā kaimiņvalstī sprieda par nodokļiem - nakts sēdē deputāti malko konjaku un līgojas Igaunijas parlamenta gaiteņos

Jauns.lv

Ne tikai mūsu Saeima izraisīja jautrību, noturot 20 stundu garu plenārsēdi, pieņemot valsts budžetu ar snauduļojošo Valdi Kalnozolu. Vēl jautrāk gāja mūsu kaimiņvalstī - Tallinā Rīgikogu plenārsēde arī ilga teju 20 stundas, kurā deputāti paspēja iemalkot gan konjaku, gan paspriedelēt par klasisko mūziku.

Kā kaimiņvalstī sprieda par nodokļiem – nakts sēdē...

Rīgikogu sēde, kurā igauņu deputāti sprieda par izmaiņām nodokļos un budžeta politikā, sākās trešdien divos pēcpusdienā un beidzās ceturtdien īsi pirms desmitiem rītā. Pārspriežot budžeta jautājumus viens otrs deputāts paspēja pamatīgi „paniekoties” ar konjaku, bet viņa kolēģi iesaistīties diskusijā par Bēthovena skaņdarbiem.

Visomulīgāk parlamenta sēžu zālē droši vien jutās reformists Madis Millings, kurš nakts maiņu Rīgikogu savienoja ar jautru nakts uzdzīvi. Kaimiņvalsts žurnālisti tautas priekšstāvi pieķēra deputātu manāmi līgojoties pa Rīgikogu gaiteņiem. Viņš buldurēja, ka dzērums neietekmē viņa darba kvalitāti.

Nākamajā dienā Millings skaidroja, ka dzēris konjaku, bet TV3 reportierim tieši neatklāja tieši kādu marku: „Dieva dēļ, kāpēc ne! Ilgstoša nakts sēde, kafija un konjaks (ir savienojami). Neuzskatu, ka mana kompetence un lēmumu pieņemšana no tā kaut kādā veidā ciestu”.

Savukārt Millinga kolēģu naktsmieru traucēja sirēna, kas viņus sauca uz plenārsēdi un tad nu viņi tā vietā, lai spriestu par budžetu un nodokļiem. sāka karsta debates par to mūziku. Lūk, daži fragmenti no nodokļu jautājumiem veltītās parlamenta sēdes stenogrammas:

Ādu Musts: „Man ir procedūras jautājums: vai nevarētu sirēnu nomainīt ar kādu patīkamāku skaņdarbu? Piemēram, Bēthovena „Oda priekam””.

Artūrs Talviks: : „Kolēģis Musts ierosinājis brīnišķīgu priekšlikumu – nomainīt sirēnu. Tā tik tiešā padara traku un tās vietā varētu būt mūzika”.