Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

EP prasīs pilnībā atjaunot Covid-19 dēļ ierobežoto Šengenas zonas darbību 1

Pasaulē
22. novembrī 10:38 2020. gada 22. novembrī 10:38
  LETA
Eiropas Parlaments (EP) nākamnedēļ plāno izskatīt rezolūcijas projektu, ar kuru iecerēts prasīt pilnībā atjaunot Covid-19 dēļ ierobežoto Šengenas zonas darbību.

Automašīnas gaida, lai šķērsotu Itālijas un Francijas robežu Mentonā (Dienvidfrancijā) 2020. gada 15. jūnijā. (Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA)

Kā informēja EP birojs Latvijā, deputāti rezolūcijā plāno uzsvērt, ka pārvietošanās brīvības ierobežojumus pandēmijas laikā nedrīkst padarīt par normu.

Pirmdien EP gatavojas pieņemt rezolūciju, kurā prasīs "strauji un pilnā apjomā atjaunot" Šengenas zonas darbību. Valstīm ir jāievēro Šengenas noteikumi un tiesību akti un jāizvairās no sadrumstalotas pieejas, teikts rezolūcijas projektā.

Rezolūcijas tekstā norādīts uz negatīvo ietekmi, ko ES iekšējo robežu slēgšana rada pierobežu iedzīvotājiem un pārrobežu darba ņēmējiem, kā arī studentiem un ģimenēm, kuru locekļi dzīvo dažādās valstīs.

EP deputāti arī aicinās uzlabot koordināciju un sadarbību, saderību starp vīrusa izsekošanas lietotnēm un piekļuvi uzticamai, atjauninātai, informācijai vairākās valodās par ceļošanas ierobežojumiem un drošības pasākumiem visā ES.

Plānots, ka balsojuma rezultāti būs pieejami otrdien.

Citi šobrīd lasa

Pēc strīda ar vīru bez vēsts pazuda influencere, bet drīz pēc tam viņas kailo ķermeni atrada atkritumu izvedējs 1
Latvijā trešdien jauns Covid-19 rekords - saslimuši 930 cilvēki; 11 miruši 16
Covid-19 inficēto un kontaktpersonu izvietošana viesnīcās varētu sākties ap Ziemassvētkiem 8
Pievienot komentāru

Видео: 51-летняя Дженнифер Лопез показала себя без макияжа

Джордж Клуни гордится тем, какому жестокому розыгрышу научил детей