Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Vatikānā viss bija labi, bet pēkšņi - bīstamo valstu saraksta augšgalā. Kāpēc tā?
Vatikāna jeb šveiciešu gvarde, kas rūpējas par pāvesta drošību, tika radīta 1506.gadā un pašreiz tajā dien vairāk nekā 100 gvardu. Saskaņā ar tradīciju gvardē dien 19 līdz 30 gadus veci neprecēti šveicieši, kuri ir vismaz 1,74 metrus gari un praktizē katoļticību. (Foto: AFP/Scanpix)

Vatikānā viss bija labi, bet pēkšņi - bīstamo valstu saraksta augšgalā. Kāpēc tā? 2

Pasaulē
19. oktobrī 14:11 2020. gada 19. oktobrī 14:11
  Jauns.lv
Vēl pirms nepilniem diviem mēnešiem Latvija un Vatikāns saslimstības rādītāju ziņā bija teju vai vienlīdzīgās pozīcijās – 14 dienu kumulatīvais rādītājs bija tuvu nullei. Taču nu Svētais Krēsls ir Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) saraksta augšgalā, no kā var rasties sajūta, ka tā ir bīstamākā vieta Eiropā. Kāpēc tā?

Šobrīd Covid-19 infekcija apstiprināta 11 cilvēkiem no šveiciešu gvardes, kuri uzrauga pāvesta Franciska drošību. Tāpat aģentūra “Reuters” vēstī, ka infekcija atklāta vienam cilvēkam, kurš mīt tajā pašā rezidencē, kur pāvests. Tas tapa zināms sestdien, kad izskanēja, ka vārdā nenosaukts vīrietis bez koronavīrusam raksturīgajiem simptomiem devies prom no “Santa Marta” rezidences, lai ievērotu pašizolāciju. Tāpat karantīnā devušies cilvēki, ar kuriem viņš bija nonācis kontaktā.

Līdzīga situācija šajā rezidencē, kur ir aptuveni 130 istabas un apartamenti, bija martā, kad viens iedzīvotājs sasirga ar Covid-19.

Pāvests Francisks, kurš ir cienījamā vecumā, jaunības gados savā dzimtenē Argentīnā saslimšanas rezultātā piedzīvoja plaušu operāciju, kuras laikā daļa šī orgāna tika izoperēta, tāpēc šobrīd pāvests regulāri nodod Covid-19 testu.

Tomēr situācija Vatikānā ir stabila, neraugoties uz augsto vietu, ko tā ieņem 14 dienu kumulatīvo rādītāju sarakstos. SPKC izplatītajā apskatā Vatikāns ierindots pirmajā vietā to valstu vidū, kur pastāv “ļoti augsts sabiedrības veselības apdraudējums”. Vatikāna 14 dienu kumulatīvais skaitlis piektdien bija 1717,17, kamēr Latvijā, kur arī pieaug saslimstība ar jauno koronavīrusu, tas ir 61,9.

16. oktobra dati. Vatikāns saraksta augšgalā. (Foto: SPKC)

Jāņem vērā, ka Vatikānā mīt vien 825 iedzīvotāju (2019. gada dati), kas nozīmē, ka tad, ja te infekcija divu nedēļu laikā tiks apstiprināta desmit cilvēkiem, kumulatīvais rādītājs būs 1212, kamēr Latvijā šādā pašā scenārijā tas būtu vien 0,52.

Jānorāda arī, ka līdz šīm Vatikāns, kas ir maza saliņa Itālijas galvaspilsētas Romas sirdī, samērā labi turējās, sargājoties no inficēšanās ar Covid-19. Kā zināms, Itālija pavasarī bija viena no vissmagākajām šīs infekcijas skartajām valstīm Eiropas Savienībā. Arī šobrīd tur vērojams inficēšanās gadījumu pieaugums, tāpēc atbildīgās amatpersonas atkal sāk ieviest dažādus ierobežojumus un drošības pasākumus. 

Citi šobrīd lasa

Tas maina visu: mājsaimniece atklāj, kā acumirklī notīrīt aizsalušu auto vējstiklu 4
Kā pūķi no pasaku filmas: pludmalē Keiptaunā izskalojušās brīnumaini skaistas jūras radības
Premjers Kariņš šovakar uzrunās sabiedrību saistībā ar Covid-19 izplatību 17
Skatīt visus komentārus

"Теперь можно вместо Тарзана выступать": Наташа Королева изменила прическу и стала копией мужа

"Захожу в комнату, а там такая картина": Галкин застал Пугачеву и детей за необычным занятием