Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Bijušo Francijas prezidentu Sarkozī apsūdz par kampaņas finansēšanā ar Lībijas naudu
Sarkozī noliedz, ka būtu rīkojies pretlikumīgi. (Foto: AFP/Scanpix)

Bijušo Francijas prezidentu Sarkozī apsūdz par kampaņas finansēšanā ar Lībijas naudu

Pasaulē
16. oktobrī 15:56 2020. gada 16. oktobrī 15:56
  Jauns.lv / LETA
Bijušajam Francijas prezidentam Nikolā Sarkozī izvirzītas apsūdzības saistībā ar apgalvojumiem, ka viņš izmantojis Lībijas naudu savas 2007.gada vēlēšanu kampaņas finansēšanai, piektdien pavēstīja finanšu noziegumu prokuratūra.

Pirmdien Sarkozī izvirzītas apsūdzības "līdzdalībā noziedzīgā sazvērestībā", un tās eksprezidentam izvirzītas līdzās 2018.gada apsūdzībām "pasīvā korupcijā", "labuma gūšanā no izkrāptas valsts naudas" un "nelegālā kampaņas finansēšanā".

Sarkozī noliedz, ka būtu rīkojies pretlikumīgi.

Sarkozī, kā tiek apgalvots, pieņēmis vairākus miljonus eiro no bijušā Lībijas diktatora Muamara Kadafi 2007.gada vēlēšanu kampaņas finansēšanai.

Apgalvojumi par Kadafi finansējumu Sarkozī vēlēšanu kampaņai pirmoreiz atskanēja 2011.gada martā, kad toreizējais Francijas prezidents Sarkozī aģitēja par NATO vadīto militāro intervenci, kas palīdzēja gāzt Kadafi.

Jautājums aktualizējās 2016.gada novembrī pēc kāda uzņēmēja apgalvojumiem, ka viņš piegādājis Sarkozī pirmajai prezidenta vēlēšanu kampaņai trīs koferus ar naudu no Kadafi.

Francijas un Libānas uzņēmējs Zijāds Takiedīns paziņoja, ka viņš 2006.gada beigās un 2007.gada sākumā veicis trīs braucienus no Lībijas galvaspilsētas Tripoles uz Parīzi, vedot skaidru naudu Sarkozī kampaņai.

Katrā no šiem braucieniem Takiedīns vedis koferi, kurā bijuši no pusotra līdz diviem miljoniem eiro 200 eiro un 500 eiro banknotēs. Viņš piebilda, ka saņēmis šo naudu no Kadafi režīma militārā izlūkdienesta vadītāja Abdallāha Senusi.

Citi šobrīd lasa

Viena tikšanās, septiņi saslimušie - Covid-19 ķer populārus Latvijas mūziķus
Par viņas aiziešanu no Valsts policijas savulaik skuma pat Ķuzis. Atklāta saruna ar Sigitu Pildavu 3
"Tas vakars bija skarbs" - "Moderna" ražotās vakcīnas saņēmējs pastāsta par blakusefektiem 5
Pievienot komentāru

В сети появилось ранее не опубликованное видео принцессы Дианы с Уильямом

«Олег Ефремов покончил с собой»: обнародовано тайное письмо любовницы актера