Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
"Tagad ir brīdis, kad Baltkrievijai nepieciešama palīdzība dialoga uzsākšanai," sacīja Tihanovska. (Foto: EPA/Scanpix)

Tihanovska aicina Makronu kļūt par vidutāju Baltkrievijas krīzē 2

Pasaulē
2020. gada 28. septembrī 13:53 2020. gada 28. septembrī 13:53 | Papildināts, 2020. gada 28. septembrī 15:36
  Jauns.lv / LETA
Baltkrievijas opozīcijas līdere Svetlana Tihanovska pirmdien aicināja Francijas prezidentu Emanuelu Makronu uzņemties vidutāja lomu politiskajā krīzē Baltkrievijā, norādot, ka Makrons arī varētu iesaistīt Krieviju dialoga uzsākšanā.

Makrons pirmdien ierodas divu dienu vizītē Lietuvā, un Tihanovska, kas pēc falsificētajām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām un tām sekojušās protestu apspiešanas arī patvērusies Lietuvā, intervijā ziņu aģentūrai AFP pauda cerību, ka tiksies ar Makronu.

Tihanovska norādīja, ka Makrons ir pazīstams kā vidutājs starptautiskās krīzēs, un viņš varētu panākt dialoga uzsākšanu starp Baltkrievijas valdību un opozīciju, kā arī iesaistīt Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

"Tagad ir brīdis, kad Baltkrievijai nepieciešama palīdzība dialoga uzsākšanai," sacīja Tihanovska, piebilstot, ka Makrons Baltkrievijas krīzē varētu būt "viens no vidutājiem".

Makrons ir gatavs tikties ar Tihanovsku, paziņoja Francijas valdības preses pārstāvis.

"Tas, kas notiek Baltkrievijā, ir varas krīze, autoritāra varas, kas nespēj pieņemt demokrātijas loģiku," paziņoja valdības pārstāvis, piebilstot, ka Makrons ir gatavs tikties ar Tihanovsku Lietuvas vizītes laikā.

Kā ziņots, Baltkrievijā jau ilgāk nekā pusotru mēnesi turpinās iedzīvotāju protesti pret prezidenta vēlēšanu viltošanu. Protestu gaitā aizturēti vairāki tūkstoši cilvēku vēl vairāki simti ievainoti. Daudzu uzņēmumu strādnieki pieteikuši streikus.

Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās 9.augustā līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,1% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska - 10,1%, taču opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti un vēlēšanās pārliecinoši uzvarējusi Tihanovska.

Citi šobrīd lasa

Homofobijā apsūdzētais Brēmenes mācītājs Lacels atkal kāpis baznīcas kancelē
Dana ar kasti: "Tu nekļūsti bagātāka no tā, ka tev skapī stāv 300 eiro vērta, nekad neuzvilkta kleita"
Atklāts Allas Pugačovas bērnu pasaulē nākšanas noslēpums
Skatīt visus komentārus

"Жаль, что вам и другим "кокосовым" экспертам не побывать на королевских праздниках": Киркоров защитил Бузову от Гордон

Дубай и Мальдивы: яркие фото Кудрявцевой, Бородиной, Топурии и других с отдыха