Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Publicēts pilns video ar Džordžam Floidam liktenīgo arestu, kurā viņš policistiem lūdzās nešaut 6

Pasaulē
11. augustā 16:27 2020. gada 11. augustā 16:27
  Jauns.lv
ASV ar tiesneša rīkojumu tika atļauts publicēt pilno video versiju ar 46 gadus vecā Džordža Floida arestu, kas nofilmēts ar videonovērošanas kameru, kas piestiprināta pie policista formastērpa.

25.maijā tapušais 30 minūšu garais video sākas ar kārtības sargu vizīti veikalā, kur afroamerikānis bija norēķinājies ar viltotu 20 dolāru naudaszīmi.

Policisti aiztur Džordžu Floidu. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Pēc tam policists tuvojas Floida automašīnai un ar lukturīti pieklauvē pie loga. Vīrietis atver durvis un izskatās nobijies. Viņš uzreiz sāk raudāt un saka: "Piedodiet man", "Man ir ļoti žēl". Floids kārtības sargiem lūdz nepielietot ieročus: "Lūdzu, nešaujiet! Es tikko zaudēju mammu."

Mirkli vēlāk tumšādainajam vīrietim sagrābj rokas un uzvelk rokudzelžus, vedot viņu uz policijas automašīnu. Floids sāk pretoties un neļauj sevi iesēdināt  transportlīdzeklī. Tad policisti viņu nogulda uz asfalta un trijatā viņu tur.

Dereks Šovens vairākas minūtes turēja celi uz aizturētā Floida kakla. (Foto: AFP/Scanpix)

Kā zināms, viens no policistiem vairākas minūtes turēja piespiestu celi uz Floida kakla, neļaujot viņam piecelties. Ātrās palīdzības automašīnā vīrietis nomira no sirds un plaušu mazspējas. Pēc Džordža Floida nāves ASV sākās masu protesti. Miermīlīgās akcijas pārvērtās grautiņos un laupīšanās. Mirušā vīrieša ģimene aicināja ANO iejaukties lietas izmeklēšanā.


Policists Dereks Šovens, kurš video redzams, turot celi uz Floida kakla, ir aizturēts un apsūdzēts slepkavībā. Viņam izvirzītas apsūdzības otrās pakāpes slepkavībā. Pārējie video redzamie policisti  ir atstādināti no amata pienākumiem, un arī viņiem ir izvirzītas apsūdzības.

Citi šobrīd lasa

Darbinieki šausmās sastinga, kad Mehiko kanalizācijas sistēmā atrada milzu žurku 1
Ko neteikt cilvēkam, kurš tikko ir izšķīries?
"Man ļoti patīk mācīties – tas ir jaunības noslēpums," - jubileju svin aktrise Marija Bērziņa
Skatīt visus komentārus

Герцогиня Меган возмутила британцев, в телеэфире вынудив Гарри нарушить важное королевское правило 1

Экс-соседка Пугачевой рассказала о гулянках в особняке звезды